Pereiti prie turinio

EPSU posėdyje aptarti moterų teisių užtikrinimo ir lyčių lygybės klausimai

Dalintis:

Lapkričio 23 d. nuotoliniu būdu vyko Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) Moterų ir lyčių lygybės komiteto posėdis. Jame Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijai atstovavo pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje diskutuota apie lyčių lygybės politikos integravimą sveikatos priežiūros ir įkalinimo įstaigose, klimato kaitos ir skaitmenizacijos poveikį lyčių aspektui bei psichikos sveikatai. Pažymėta, kad įkalinimo įstaigose pandemijos laikotarpiu itin pablogėjo tiek darbuotojų, tiek pačių kalinių sąlygos ir priežiūra. 

Atkreiptas dėmesys, kad Europos teisingo perėjimo prie žaliosios ekonomikos strategijoje per mažai įvertinas moterų pažeidžiamumo klausimas, neaptartos priemonės kaip jas paveiks šis teisingo perėjimo procesas.  Posėdyje  nuspręsta, jog EPSU atsakingoms Europos institucijoms pateiks savo pastebėjimus dėl šios strategijos trūkumų moterų teisių užtikrinimo kontekste.

Aptartas ir ateinančių metų Tarptautinės moterų dienos minėjimo klausimas susitelkiant ties moterų, dirbančių socialinių paslaugų įstaigose, teisėmis.

Taip pat diskutuota ir apie Europos Sąjungos Atlyginimų skaidrumo direktyvos perspektyvas. Šiuo metu visi profesinių sąjungų ir Europos Parlamento pasiūlymai Direktyvai yra svarstomi Europos Taryboje (ET). Profesines sąjungas labiausiai neramina, kad  ET siūlymai blogina  tuos dokumento punktus,  kurie yra jautriausi darbuotojams: pavyzdžiui, dėl informacijos apie atlyginimus pateikimo profesinėms sąjungoms ir darbuotojams galimybių, aiškesnės darbuotojų atstovų sampratos, socialinių partnerių ir kolektyvinių derybų aspektų ir svarbos, kt.

Posėdyje pateikta ir informacija apie Direktyvą dėl kovos su smurtu prieš moteris, aptarti kiti klausimai.