Pereiti prie turinio

Didžiausiam šalies profesinių sąjungų centrui nuo šiol vadovaus Inga Ruginienė

Dalintis:

Nuotrauka: lpsk.lt

Praėjusį penktadienį, gegužės 11 d., įvyko VI-asis Lietuvos profesinės sąjungos konfederacijos (LPSK)  ataskaitinis-rinkiminis suvažiavimas.

Jame dviejų balsų persvara naująja pirmininke išrinkta Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė (į pirmininko poziciją taip pat kandidatavo ilgametis LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas).
Generalinio sekretoriaus pareigas delegatų sprendimu toliau eis Janina Matuizienė (ji apie dvidešimt balsų aplenkė į šią poziciją kandidatavusį Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoją Egidijų Milešiną).

Suvažiavime kalbėjo socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Józef Niemiec, Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos Europos regiono tarybos vykdantysis sekretorius Anot Lepik, Tobias Morschel, Fridricho Eberto fondo direktorius Baltijos šalims. Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Algirdas Sysas, Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus, Darbdavių konfederacijos pirmininkas Danukas Arlauskas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos patarėjas Gediminas Rainys. Suvažiavimą taip pat sveikino kolegos iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Danijos, Austrijos, Baltarusijos, Azerbaidžano, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė. 

Taip pat suvažiavimo metu buvo pritarta pirmininko ir kontrolės komisijos ataskaitoms, pakoreguoti organizacijos įstatai, kontrolės komisijos nuostatai, priimtos veiklos kryptys bei rezoliucijos dėl mokesčių reformos ir dėl papildomo finansavimo profesinėms sąjungoms iš gyventojų pajamų mokesčio. 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijai (LPPSF) LPSK suvažiavime atstovavo 12 delegatų iš įvairių pramonės įmonėse veikiančių profesinių sąjungų: chemijos pramonės, šilumos ūkio, elektros gamybos ir perdavimo, statybos, komunalinių paslaugų.

 

Straipsnyje panaudota portalo lprofsajungos.lt informacija