Pereiti prie turinio

Dauguma H&M siuvėjų Bulgarijoje – dirbantys skurdžiai

Dalintis:

Nuotraukoje – viena iš H&M siuvyklų 

Kitą savaitę, gegužės 7 dieną, vienos didžiausių drabužių gamintojų H&M akcininkai bursis į metinę generalinę asamblėją, kurioje bus tariamasi dėl ateinančių metų planų. Tarp H&M akcininkų yra ir tokios stambios bendrovės, kaip Swedbank, Nordea, Storebrand, kt. Šioje asamblėjoje dalyvaus ir visuomeninio judėjimo, kovojančio už pažeidžiamas įvairių grupių teises, WeMove, delegatai. Jie H&M vadovams primins, jog dar 2013 metais kompanijos savininkai žadėjo 850 000 darbuotojų padidinti atlyginimus ir pagerinti darbo sąlygas. Tačiau, deja, šis pažadas nebuvo įvykdytas.

Štai daugelis Bulgarijos darbuotojų, siuvančių drabužius H&M, vis dar dirba 12 valandų per dieną, 7 dienas per savaitę, tačiau jų darbo užmokestis siekia vos 259 EUR „į rankas“, įskaitant viršvalandžius ir papildomas išmokas! Ir tai – mažiau nei 1,50 EUR per valandą, t.y. žemiau ES skurdo ribos.

Tuo metu mados milžine vadinama H&M 2017 m. uždirbo net 2 mlrd. eurų pelno. Jo dalis galėjo būti skirta ir darbuotojams, be kurių sunkaus darbo šio pelno net nebūtų, tačiau korporacijos vadovai apie tai „pamiršo”.

WeMove delegatai gegužės 7 dienos asamblėjoje korporacijos akcininkams pateiks prašymą, kad 2019 metų dividendai būtų naudojami siekiant padidinti H&M darbuotojų atlyginimus.  Palaikymą šiam prašymui jau išreiškė Nordea atstovai.

Tačiau kad šie reikalavimai būtų išgirsti, reikia ir piliečių palaikymo.

Norintys išsiųsti žinutes (anglų kalba) H&M akcininkams su prašymu skirti šių metų dividendus darbuotojams tai gali padaryti pasekę šią tiesioginę nuorodą.

Ačiū už Jūsų solidarumą!

Parengta pagal wemove.eu informaciją