Pereiti prie turinio

D. Jakutavičė: nepabijokime išsakyti darbdaviui ir savo pozicijos

Dalintis:

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) primena, kad kolektyvinės sutartys sudarytos iki naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo 2017 m. liepos 1 d. baigia galioti šių metų gruodžio 31d. Iki minimos datos šios senos kolektyvinės turi būti persiderėtos ir pasirašytos naujai.

Sudaryta kolektyvinė sutartis privalo būti registruota LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos registre pagal šią tvarką.

Susipažinti su registruotų kolektyvių sutarčių turiniu galima šiame puslapyje.

Pasak LPPSF pirmininko pavaduotojos, teisininkės Dalios Jakutavičės, iki šiol minėtame kolektyvinių sutarčių registre yra įregistruotos šešios Federacijai priklausančių organizacijų atnaujintos kolektyvinės sutartys.

„Manyčiau, kad gruodžio viduryje bus įmonių kolektyvinių sutarčių pasirašymo proveržis. Jau po naujųjų metų galėsime matyti, kokios papildomos naudos buvo suderėtos profesinių sąjungų nariams.“, – sako D. Jakutavičė.

Tiesa, ji pažymi, kad ne visose įmonėse derybos vyksta taip sklandžiai ir sparčiai, kaip norėtųsi: štai jau ne pirmą mėnesį deramasi dėl AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), AB „Panevėžio energija“, AB „Achema“, AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinių sutarčių.  

„Neprivalome skubėti dėti parašo po tokia sutartimi, kuri nesuteikia aiškių papildomų garantijų darbuotojams ar naudų profesinių sąjungų nariams. Nepabijokime išsakyti darbdaviui ir savo pozicijos.“, – ragina LPPSF teisininkė.

Kilus klausimams dėl kolektyvinių sutarčių sudarymo kviečiame kreiptis į LPPSF teisininkę Dalią Jakutavičę, el.paštu info@pramprof.lt, arba tel. +370 616 37347.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija