Pereiti prie turinio

Chemijos pramonės darbuotojų ir darbdavių atstovai aptarė naujos šakinės sutarties nuostatas

Dalintis:

Balandžio 18 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijoje vyko darbuotojų ir darbdavių susitikimas dėl chemijos pramonės šakinės sutarties. Jame dalyvavo Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Giedrius Mažūnaitis, AB „ORLEN Lietuva“ personalo direktorė Dalia Vitkuvienė, Teisės departamento direktoriaus pavaduotojas Justinas Stašinskas, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkas Juozas Neverauskas, teisininkė Dalia Jakutavičė, Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė, teisininkas Ramūnas Bertulis bei Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė.

Susitikimo metu buvo aptarti darbuotojų atstovų ir darbdavių pasiūlymai naujai šakinei sutarčiai dėl maksimalios viršvalandžių trukmės, darbo laiko apskaitos laikotarpio, minimalios mėnesinės algos, darbuotojų skatinimo sistemos, įmonės kolektyvinės sutarties taikymo įmonėse ir kt.

„Nors ir yra klausimų, kuriuos derinant dar ieškosime bendrų sąlyčio taškų, tačiau džiugina tai, kad pokalbis iš esmės vyko sklandžiai: abi derybų pusės nusiteikusios geranoriškai ir yra linkusios bendradarbiauti“, –  susitikimo įspūdžiais dalinasi LPPSF pirmininkas Juozas Neverauskas.

Sutarta, kad kitas darbuotojų ir darbdavių atstovų susitikimas vyks gegužės 21 dieną, Jonavoje.

Primename, jog anksčiau šakinė chemijos pramonės sutartis buvo pasirašyta 2014 m. kovą. Į atnaujintą sutartį ketinama įtraukti chemijos pramonės sektoriaus darbuotojų padėtį gerinančias nuostatas vadovaujantis naujuoju Darbo kodeksu.  

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija