Pereiti prie turinio

Chemijos pramonės darbdaviai ir darbuotojai ragina Europos Komisiją stiprinti darbuotojų apsaugą nuo reprotoksinių medžiagų

Dalintis:

Spalio 16 d. chemijos pramonės darbdavių atstovai ir profesinės sąjungos susitarė dėl būsimos sistemos, kuri apsaugotų šio sektoriaus darbuotojus nuo pavojaus, susijusio su reprotoksinių medžiagų (t.y., toksiškų medžiagų, kenkiančių reprodukcinei sveikatai), poveikiu darbo vietoje.

Susitikimo metu Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC), Europos pramonės profesinė sąjunga (IndustriAll Europe), Europos chemijos pramonės darbdavių grupė (ECEG) ir Europos chemijos pramonės taryba (Cefic) pasirašė bendrą deklaraciją, kurioje Europos Komisija raginama stiprinti dabartinę darbuotojų reprodukcinės sveikatos apsaugos sistemą.

„Šis susitarimas yra svarbus, nes tai rodo, kad darbdaviai ir profesinės sąjungos pasirengę dirbti kartu tam, kad būtų kuo labiau sumažinta cheminių medžiagų tarša darbe ir būtų pagerintos darbo sąlygos visuose sektoriuose.”, – teigė IndustriAll Europe generalinis sekretorius Luc Triangle.

„Ši bendra deklaracija atliepia Europos socialinių teisių ramsčio įgyvendinimo principus ir įrodo, kad socialinis dialogas Europoje yra gyvas ir realiai vykdomas, užtikrinant ir darbuotojų reprodukcinės sveikatos apsaugą,”, – pridūrė ETUC konfederalinė sekretorė Esther Lynch.

Susitarimas taip pat numato socialinių partnerių indėlį į tebevykstančias diskusijas dėl teisės aktų, reglamentuojančių reprotoksinių medžiagų veikimą, persvarstymo pagal ES Cheminių medžiagų direktyvą (CAD) ir Kancerogenų ir mutagenų direktyvą (CMD).

Jeigu šių kenksmingų medžiagų poveikis nebūtų tinkamai reguliuojamas, jos stipriai pakenktų darbuotojų vaisingumui ir (arba) reprodukcinei sveikatai.   

Šaltinis: cetic.org