Pereiti prie turinio

Briuselyje susitinka komunalinių paslaugų profesinių sąjungų atstovai

Dalintis:

Gegužės 10 d., Briuselyje, vyko Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) Komunalinių paslaugų komiteto posėdis. Jame mūsų šaliai atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje buvo diskutuojama dėl Viešųjų paslaugų ir energijos teisingo perėjimo projekto atnaujinimo, EPSU pozicijos, susijusios su pagrindiniais energetikos klausimais, didžiausią dėmesį skirtiant energijos tiekimo ateičiai, energijos kainoms geopolitinių krizių akivaizdoje. Taip pat kalbama apie Europos tendencijas atliekų sektoriuje, būsimą Miesto nuotekų direktyvą, kt. 

Be to, vyko šio komiteto vice prezidento rinkimai. Juo buvo patvirtintas Vengrijos energetikos profesinių sąjungų federacijos atstovas Ernö Pinczes.

Pasak J. Subačiūtės-Žemaitienės, neatsirado nei vienos šalies, kuri norėtų gyventi taip kaip gyvenusi, t.y. susisaisčiusi su Rusijos energetikos rinka. Visos šalys ieško alternatyvų, kaip išgyventi ateinančią žiemą. 

Posėdyje buvo išgryninti pasiūlymai, kurie bus įtraukti į oficialią EPSU poziciją dėl energijos tiekimo ateities (EPSU position on the future of energy supply):

• elektros tinklų tarp Europos šalių diegimas energijos tiekimui užtikrinti. 

• nors linkstama prie elektros rinkos liberalizavimo, tačiau EPSU griežtai pasisako prieš visišką elektros tiekimo įmonių privatizavimą. Profesinių sąjungų nuomone, tokios visuomenei svarbios paslaugos turi likti valstybės priežiūroje ir būti reguliuojamos tiek dėl kainų, tiek dėl paslaugų kokybės. 

Vėliau vyko Europos komunalinių paslaugų konferencija „KOVA UŽ VISŲ ATEITĮ“. Joje minėti klausimai buvo aptarti dar plačiau.