Pereiti prie turinio

Briuselyje diskutuota dėl darbuotojo teisės „atsijungti” ne darbo metu

Dalintis:

Lapkričio 18 d. Briuselyje vyko Elektros energetikos sektoriaus socialinių partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo darbuotojų, darbdavių ir Europos Komisijos atstovai. Jame dalyvavo ir  Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos atstovas Deividas Činikas (AB „Elektros skirstymo operatorius”).

Susitikime buvo susitarta dėl darbuotojo teisės „atsijungti” nuo darbo ne darbo metu. Socialiniai partneriai vieningai pripažino, kad darbuotojas turi turėti galimybę nebendrauti su darbu susijusiomis elektroninės komunikacijos priemonėmis, pavyzdžiui, elektroniniais laiškais, ne darbo metu. Tuo siekiama, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo pervargimo ir perdegimo sindromo bei rimtų sveikatos problemų.

Taip pat buvo sutarta ir toliau skatinti socialinį dialogą nacionaliniu, sektoriaus ir kompanijos lygmeniu, siekiant rasti sprendimus, kurie užtikrintų elektros sektoriaus darbuotojų sveikatą, gerą savijautą, darbo ir poilsio balansą.

Nemažai buvo diskutuota ir apie Europos Komisijos parengtą strategiją iki 2050 m. klestinčiai, moderniai, konkurencingai ekonomikai, kuri būtų neutrali klimato požiūriu „Švari planeta visiems”.

Deividas Činikas yra Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos atstovas Europos viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (EPSU) Komunalinių paslaugų nuolatiniame komitete.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija