Pereiti prie turinio

Briuselyje diskutuota apie elektros energetikos specialistų rengimo iššūkius

Dalintis:

Kovo 14 d., Briuselyje, įvyko tarptautinio projekto „Elektros energetikos sektorius ir ateities iššūkiai – reikiamos kvalifikacijos ir tinkamų darbo sąlygų jauniesiems darbuotojams/stažuotojams užtikrinimas“ (angl. „The electricity sector and future challenges – Ensuring the right qualifications and good working conditions for young workers/trainees”) vidurio konferencija.

Renginyje mūsų šalies elektros energetikos sektoriaus darbuotojus atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) jaunimietis Deividas Činikas (AB ESO, Kauno regiono energetinių įmonių jungtinė darbininkų profsąjunga). Pažymėtina, kad D. Činikas yra ir šio projekto iniciatyvinio komiteto narys.

Konferencijos metu pristatyti tyrimo „Spin360“ rezultatai: elektros energetikos specialistų rengimo įvairiose Europos šalyse specifika, mokymo sistemos privalumai ir trūkumai, specialistų įgūdžių spragos. O atstovai iš Italijos, Šveicarijos bei Norvegijos dalinosi gerąja jaunų darbuotojų ir stažuotojų rengimo patirtimi.

Primename, kad tarptautinį projektą „Elektros energetikos sektorius ir ateities iššūkiai – reikiamos kvalifikacijos ir tinkamų darbo sąlygų jauniesiems darbuotojams/stažuotojams užtikrinimas“ vykdo elektros energetikos sektoriuje veikiantys socialiniai partneriai – Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU), Europos pramonės profesinių sąjungų federacija (IndustriAll Europe Trade Union) ir Europos darbdavių asociacija EURELECTRIC.

Minėto projekto tikslas yra sukurti gaires ir rekomendacijas Europos elektros energetikos įmonėms diegiant tinkamas darbo sąlygas, tobulinimosi bei karjeros galimybes siekiant, kad jauniems darbuotojams elektros energetikos sektorius taptų patrauklia ir saugia darbo vieta, o įmonės sklandžiau įveiktų neišvengiamus skaitmenizavimo bei kitus 4-osios pramonės revoliucijos sukeliamus pokyčius bei iššūkius.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė ir buvo atrinkta kaip viena organizacijų, atstovausiančių minėto projekto iniciatyviniame komitete, kurio sudėtyje lygiomis teisėmis dalyvauja po 3 EPSU, IndustriAll European trade Union ir EURELECTRIC atstovus.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija