Pereiti prie turinio

Briuselyje aptarti moterų teisių bei lyčių lygybės klausimai

Dalintis:

Spalio 24 d., Briuselyje, įvyko Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) Moterų ir lyčių lygybės komiteto posėdis. Jame dalyvavo ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Susitikime kalbėta apie klimato kaitos poveikį, lyčių lygybę įkalinimo įstaigose, profesines sąjungas sektoriuose, kuriuose dominuoja moterys. Aptarti ir EPSU moterų konferencijos (2023 m.) bei kongreso (2024 m.) organizavimo klausimai.

Posėdyje pristatyta situacija apie ES Atlyginimų skaidrumo direktyvą. Dabar ieškoma kompromosinių šios direktyvos nuostatų ir vyksta tarpinstitucinis darbas trišaliu formatu (tarp Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Europos Tarybos atstovų).

Tikimasi, kadi iki naujųjų metų direktyva bus patvirtinta.

Taip pat posėdžio dalyviai dalyvavo foto akcijoje. Joje buvo išreikštas palaikymas Europos sveikatos ir rūpybos darbuotojams, kuriems teko didelis krūvis pandemijos laikotarpiu, tačiau tai neatsispindi darbuotojų pajamose ir garantijose. Todėl šia akcija siekiama atkreipti politikos formuotojų dėmesį, kad būtų priimti tinkami sprendimai.