Pereiti prie turinio

Berlyne vyksta EPSU Jaunimo tinklo susitikimas

Dalintis:

Rugsėjo 8 d., Berlyne, VER.DI (vienijančios apie 2 milijonus narių ir vienos didžiausių profesinių sąjungų Europoje), būstinėje, prasidėjo dviejų dienų Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų (EPSU) Jaunimo tinklo (angl. EPSU Youth Network) susitikimas. Į šį reguliariai vykstantį susitikimą, pasak jame dalyvaujančio Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos Jaunimo sektoriaus pirmininko Tomo Jakutavičiaus, susibūrė 55 Europos profesinių sąjungų jaunimo atstovai.

Renginio metu šalių atstovai supažindins dalyvius su situacija savo šalyse, problemomis ir iššūkiais, su kuriais susiduria profesinių sąjungų jaunimas, o EPSU generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan pristatys ateinančių metų prioritetines šios organizacijos veiklos kryptis. Atsižvelgiant į situaciją Europoje ir skirtinguose regionuose, diskusijų metu bus numatyti nauji Jaunimo tinklo tikslai bei uždaviniai, jaunimo įtraukties ir organizavimo klausimai.    

Pasak Tomo Jakutavičiaus, susitikime daug kalbama apie tai, kad šalia to, kaip spręsti senėjančios visuomenės problemas, turi būti ieškoma ir būdų, kaip įgalinti jaunimą įsidarbinti bei kuo aktyviau įsitraukti į visuomenės gyvenimą.

EPSU vienija daugiau nei 8 milijonus visuomeninių paslaugų darbuotojų iš visos Europos. Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė ir aktyviai dalyvauja šios tarptautinės organizacijos veikloje. 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija