Pereiti prie turinio

Baltijos šalių atstovai dalinosi patirtimi apie pandemijos poveikį įmonėms ir profesinėms sąjungoms

Dalintis:

Balandžio 15 dieną įvyko Baltijos šalių pramonės profesinių sąjungų susivienijimo (Baltic IN) atstovų susitikimas. Jame dalyvavo Latvijos pramonės profesinių sąjungų pirmininkė Rita Pfeifere bei koordinatorė Zaiga Volka (LIA), Estijos metalistų profesinės sąjungos (IMTALI) pirmininkas Aleksandr Dranikov, Lietuvos metalistų profesinės sąjungos pirmininkė Marija Varasimavičienė. Posėdžiui pirmininkavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkės pavaduotoja, Baltic IN koordinatorė, Jurga Subačiūtė-Žemaitienė. 

Susitikimo  dalyviai pasidalino informacija apie situaciją jų organizacijose ir šalyse. 

Šiame susitikime didžiausias dėmesys buvo skirtas koronaviruso plitimo suvaldymo priemonėms įmonėse, darbuotojų skiepams ir testavimui.

Iš esmės situacija visose trijose Baltijos šalyse panaši.

Tačiau pasak Latvijos atstovės R. Pfeifere, latviai pasigenda aiškių valdžios sprendimų ir nuoseklių žingsnių siekiant suvaldyti pandemiją, suprantamesnės komunikacijos su gyventojais ir vieningesnės sistemos.

O štai Estijoje situacija pamažu stabilizuojasi, visgi, pasak A. Dranikov,  nemažai įtampos ir nežinios, taip pat susirgimų suaktyvėjimą šių metų pradžioje paskatino laikotarpis, kai keitėsi vyriausybė, ir tuo metu nebuvo vieningos politikos dėl pandemijos suvaldymo.

J. Subačiūtė-Žemaitienė pažymėjo, kad įmonės, turinčios per 100 darbuotojų, jau gali skiepyti kolektyvus, norinčių pasiskiepyti darbuotojų sąrašus perduodant savivaldybėms. Skiepai nemokami ir visiškai laisvanoriški. Darbuotojai gali rinktis, kokiu skiepu norėtų būti paskiepyti. Ji taip pat pažymėjo, kad Lietuvos pramonės sektoriaus įmonėse iš esmės situacija valdoma, ir pakankamai gerai rūpinamasi darbuotojų saugumu bei sveikata.  

Kitas Baltic IN susitikimas planuojamas rugpjūčio viduryje.