Pereiti prie turinio

Baltarusijos nepriklausomos profesinės sąjungos prašo solidarumo dėl neteisėtai atleisto darbuotojo

Dalintis:

Aukštos kvalifikacijos specialistas Mikalaj Valadzko kovo 31 dieną neteko darbo, kai savo darbovietėje, Baltarusijoje, įkūrė profesinę sąjungą. Jo darbdavys yra Vokietijos įmonė „Redpath Deilmann“, kuri priklauso Kanados įmonei „Redpath Mining“, ir vykdo šachtų kasimo bei priežiūros veiklą.

Darbuotojai, padedami Baltarusijos nepriklausomos profesinės sąjungos (BITU), įkūrė įmonės profesinę sąjungą, siekdami, kad, kad būtų įvertintas jų darbo vietos saugumas.

Po šio žingsnio darbdavys ėmėsi atsakomųjų veiksmų nutraukdamas sutartį su M. Valadzko ir atsisakydamas užmegzti dialogą su profesine sąjunga.

Baltarusijos nepriklausoma kalnakasių, chemijos ir naftos, energetikos, transporto ir statybos pramonės darbuotojų profesinė sąjunga, kartu su Pasauline pramonės profesine sąjunga (IndustriAll), prašo pasirašyti peticiją, adresuotą „Redpath Deilmann“ vadovybei, kurioje reikalaujama grąžinti Mikalaj Valadzko į darbą, taip pat atlikti įmonės darbo vietų inspektavimą siekiant išsiaiškinti, ar jose nėra Baltarusijos įstatymuose numatytų darbuotojų saugos ir sveikatos nuostatų pažeidimų.

Pasirašyti peticiją galite pasekę šią tiesioginę nuorodą:

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4329

Dėkojame už solidarumą!

 

Parengta pagal labourstartcampaigns.net informaciją