Pereiti prie turinio

Balandžio 28-ąją žuvusieji darbe bus prisimenami uždegant atminimo žvakę

Dalintis:

Apskaičiuota, kad pasaulyje, dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar su darbu susijusių ligų, kas 11 sekundžių prarandama gyvybė.

Lietuvoje statistika taip pat neraminanti.

Per visus 2021 metus VDI gavo 47 pranešimus apie nelaimingus atsitikimus darbe, dėl kurių darbuotojai mirė ir 124 dėl kurių darbuotojai buvo sunkiai sužaloti.

Šiais metais, nors jie dar net neįpusėjo, darbe prarastos 9 gyvybės ir įvyko 43 nelaimingi atsitikimai.

Dažniausiai mirtini atsitikimai įvyksta statybos, apdirbamosios pramonės, transporto ir saugojimo bei miškininkystės sektoriuose. Išskirtinė 2021 m. įvykusių mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe tendencija – didėjantis įvykių, sąlygotų pačių darbuotojų nesaugių veiksmų, skaičius.

Turime atminti, kad kiekvienas gyvybės praradimas darbe reiškia ne tik materialinius nuostolius ir smūgį įmonės reputacijai, bet, visų pirma, skaudų brangaus žmogaus netekimą artimiesiems.

Lietuvos pramonės profesinių sąjunų federacija tęsia tradiciją, ir balandžio 28 dieną, lygiai 11.00 val., minint Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos bei žuvusiųjų ir sužalotųjų darbe dieną, kviečia visoje Lietuvoje uždegti žvakeles ir tylos minutėle pagerbti žuvusius darbe.

PRISIMINKIME ŽUVUSIUOSIUS, SAUGOKIME GYVUOSIUS!