Pereiti prie turinio

Artėjant balsavimui dėl CETA Europos Parlamente daugiau nei pusė milijono Austrijos gyventojų pasisako „prieš“

Dalintis:

 

Austrijos profesinė sąjunga Younion ir visuomeninės organizacijos surengė savaitę parašų rinkimo kampaniją prieš tarptautinius prekybos susitarimus CETA (Išsamųjį ekonomikos ir prekybos susitarimą tarp Europos Sąjungos ir Kanados), TISA (Prekybos paslaugomis sutartį) ir TTIP (Transatlantinę prekybos ir investicijų partnerystės sutartį). Per savaitę nuo sausio 23 d. iki 30 d. net 562 552 piliečių pasirašė po reikalavimais Austrijos Vyriausybei nepritarti minėtiems susitarimams.

Profesinių sąjungų atstovas Tomas Kattnig pabrėžia, jog Austrijos gyventojai nenori, kad susitarimai būtų pasirašomi prasilenkiant su demokratijos principais ir pažeidžiant piliečių teises bei garantijas – tai labai rimtas signalas europarlamentarams, kurie jau po dviejų svaičių turės apsispręsti, ar ratifikuoti CETA susitarimą.  

EPSU generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan pasveikino kampanijos Austrijoje organizatorius su sėkmingu startu ir pažymėjo, kad žmonės vertina CETA tiesiog kaip gėrybių ir turto paskirstymą korporacijoms. Pasak jo, šiame susitarime nėra nieko progresyvaus ir sąžiningo.

CETA susitarimas susilaukia vis daugiau kritikos: jame grėsmių įžvelgia profesinės sąjungos, aplinkosaugos ir kovos su skurdu organizacijos, ūkininkai, vartotojų grupės, savivaldybės, smulkios ir vidutinės įmonės. 

Primename, kad balsavimas Europos Parlamente dėl CETA susitarimo ratifikavimo yra numatytas vasario 15 d. Po to dėl jo dar balsuos ES valstybių narių parlamentai.  

 

Parengta pagal epsu.org informaciją