Pereiti prie turinio

AB „Litgrid” veiklą pradėjo nauja profesinė sąjunga

Dalintis:

 

Lapkričio 23 d. buvo įsteigta, o gruodžio 11 d. įregistruota Elektros perdavimo tinklo darbuotojų profesinė sąjunga, kurios pirmininku išrinktas Darius Jasiūnas.

Profesinės sąjungos nariais tapo dalis AB „Litgrid“ darbuotojų. Viliamasi, kad šios bendrovės dukterinių įmonių darbuotojai taip pat taps naujai įsteigtos profesinės sąjungos nariais.

Tikimasi, kad Elektros perdavimo tinklo darbuotojų profesinės sąjungos konferencijoje, kurią planuojama suorganizuoti artimiausiu metu, bus priimtas sprendimas, jog ši organizacija taps Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) nare.

„Naujosios profesinės ateitį matau tik su Federacija“, – pažymi profesinės sąjungos pirmininkas D. Jasiūnas.

Vakar, gruodžio 13 d., AB „Litgrid“ vyko naujosios profesinės sąjungos pristatymas bendrovės darbuotojams ir administracijos atstovams. 

Susitikimo metu  kalbėta apie LPPSF bei apskritai profesinių sąjungų veiklą, diskutuojama apie tai, kodėl verta tapti profesinių sąjungų nariais, kokios yra kolektyvinės sutarties naudos ir pan.

Šiame susitikime dalyvavo ir Federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas.

D. Jasiūnas sako, kad artimiausiu metu prasidės derybos dėl naujos AB „Litgrid“ kolektyvinės sutarties, tačiau pagal naująjį Darbo kodeksą dėl šios sutarties derėtis su darbdaviu gali tik įmonėje veikianti profesinė sąjunga (anksčiau AB „Litgrid“ darbuotojai priklausė Elektros energetikos profesinei sąjungai, kuri vienijo ne tik šios bendrovės, bet UAB „Tetas“ bei kitų įmonių darbuotojus). 

„Be to, atsiradus prievolei darbdaviui steigti darbo tarybą, jeigu įmonėje nėra profesinės sąjungos arba jeigu jos nariais yra mažiau nei trečdalis įmonės darbuotojų, AB „Litgrid“  darbuotojams kilo daug klausimų ir neaiškumų, kaip bus toliau užtikrinamos jų garantijos ir teisės. Todėl buvo ryžtasi įsteigti profesinę sąjungą, veikiančią įmonės lygmeniu“, – aiškina pirmininkas.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija