Pereiti prie turinio

AB „Klaipėdos nafta“ profesinei sąjungai pavyko susitarti dėl papildomų garantijų atleistiems darbuotojams

Dalintis:

Šių  metų pradžioje AB „Klaipėdos nafta“ darbuotojus pasiekė pirmosios žinios apie blogėjančią situaciją bendrovėje dėl sumažėjusių darbų apimties. O vasario pradžioje generalinio direktoriaus įsakymu buvo nuspręsta atleisti dvidešimt darbuotojų iš dešimties skyrių.

Po šios žinios darbuotojus sukaustė nežinomybė ir psichologinė įtampa. Tačiau  vadovaujantis kolektyvine sutartimi nuo profesinės sąjungos ir administracijos buvo sudaryta komisija susitarti dėl švelninančių aplinkybių išeinantiems darbuotojams, ir po intensyvių diskusijų buvo susitarta dėl geresnių sąlygų dvidešimčiai atleidžiamų darbuotojų. 

Komisijos nariai derėjosi dėl vieningų atrankos kriterijų nustatymo, įvertinant darbuotojus balais. Atkreiptinas dėmesys, kad pasitaikė atvejų kai konsultacijų metu buvo pritaikytas kolektyvinės sutarties punktas, kuriame numatyta, jog kai du ar daugiau pirmenybės likti darbe pagal galiojančius įstatymus neturintys darbuotojai surenka tokį pat balų skaičių, pirmenybė likti darbe suteikiama profesinės sąjungos nariui, kurio narystė profesinėje sąjungoje yra ilgesnė negu vieneri metai.

Dėl darbuotojų skaičiaus mažinimo įvyko daug susitikimų, konsultacijų, pasitarimų, bei nuotolinių posėdžių su personalo, bei aukščiausio lygio vadovais. Diskusijose aktyviai dalyvavo profesinės sąjungos komiteto nariai iš tų skyrių, kuriuos labiausiai palietė darbuotojų skaičiaus mažinimas. Profesinės sąjungos komiteto nariams iškilo daug abejonių dėl darbo organizavimo su mažesniu darbuotojų skaičiumi, jie nerimavo dėl saugių darbo sąlygų, bei saugaus darbo užtikrinimo.

Derybose su darbdaviu pavyko susitarti dėl didesnių išeitinių išmokų, nei susitarta kolektyvinėje sutartyje, bei premijų už 2020 m. išmokėjimo išėjusiems iš darbo darbuotojams, taip pat  po trijų mėnesių jiems bus išmokėtos papildomas išmokos iš garantinio fondo.

„Šis susitarimas su darbdaviu dėl papildomų garantijų atleistiems darbuotojams yra dar vienas įrodymas jog profesinės sąjungos atstovavimas labai reikšmingas ir svarbus tam, kad būtų galima pasiekti geresnių susitarimų darbuotojų naudai, nei numatyta Darbo kodekse ar kolektyvinėje sutartyje. Akivaizdu, jog kuo daugiau narių įmonėje priklauso profesinei sąjungai, tuo darbuotojų balsas geriau girdimas, kai reikia derėtis dėl geresnių sąlygų darbe. Visi puikiai suprantame šių dienų situaciją – nebūtų profesinės sąjungos, nebūtų kolektyvinės sutarties, nebūtų konsultacijų ar susitarimų“, – atkreipia dėmesį AB „Klaipėdos nafta“ profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

Pirmininkė dėkoja visiems, kurie aktyviai dalyvavo diskusijose ir susitikimuose su darbdavio atstovais: teisininkui Artūrui Černiauskui, komiteto nariams Rolandui Jonaičiui, Martynui Čypui, Vytautui Martinkui, Dariui Laukinaičiui, Mariui Urniežiui, Donatui Girdeniui, Jolantai Knišiūtei, Robertui Butkevičiui, Mariui Pujanauskui ir kitiems profesinės sąjungos nariams, kurie savo aktyvia veikla prisideda prie profesinės sąjungos pamatų stiprinimo.

AB „Klaipėdos nafta“ profesinės sąjungos informacija