Š.m. rugsėjo 23-25 dienomis Liuksemburge vyko EPSU nuolatinio komiteto posėdis bei PSI pasaulinis energetikos susitikimas
EPSU narės diskutavo apie Europos Sąjungos politikos tikslus iki 2030-ųjų, patvirtino veiklos kryptis dėl atsinaujinančiųjų energijos išteklių, energijos vartojimo efektyvumo ir CO2 emisijos sumažinimo iki nulio 2050.
Teisingi pereinamojo laikotarpio principai turėtų būti neatsiejama Europos Sąjungos politikos dalis. Tai buvo patvirtinta Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) energetikos patarėjo Benjamin’o Denis’o. Jis informavo ETUC narius apie naujausius sprendimus dėl teisingo pereinamojo laikotarpio principų ES energetikos politikoje ir pasaulinius susitarimus. Tarptautinei darbo organizacijai (ILO) turėtų būti suteiktas didesnis vaidmuo susijęs su teisingu pereinamojo laikotarpio darbotvarkės įgyvendimimu.
Benjamin’as Denis’as išsamiau aptarė Europos išteklių vartojimo efektyvumo platformą, įmonių interesų dominavimą, rinka pagrįstų orientacinių sprendimų paiešką Europos Komisije, kaip platform dirbs ateityje : eko darbo vietų ir įgūdžių, gamintojo atsakomybės, komunikacijos ir rinkodaros, finansinius modelius ir priemones, siekiant pritraukti privačias investicijas, tikslus ir matavimus.
Nuolatiniame komitete buvo patvirtinta EPSU pozicija dėl Europos Komisijos viešųjų konsultacijų dėl branduolinės atsakomybės ir draudimo. Diskutuota, kad atsakomybės sistema turėtų būti stiprinama. Draudimas kaip ir atsakomybė gali būti sujungtas operatorių Europiniu lygiu. Žala turi būti visiškai atlyginta darbuotojams įskaitant subrangovo darbuotojus, skubios pagalbos specialistus.
Pasauliniame energetikos susitikime dalyvavo daugiau nei penkiasdešimt delegatų iš įvairių pasaulio šalių: Nigerijos, Ganos, Tuniso, Ruandos, Togo, Australijos, Bangladešo, Pietų Korėjos, Singapūro, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Slovėnijos, Norvegijos, Vengrijos, Rumunijos, Austrijos, Vokietijos, Albanijos, Lietuvos, Suomijos, Estijos, Portugalijos, Čekijos Respublikos, Belgijos, Kanados, Salvadoro, Brazilijos, Paragvajaus, Kosta Rikos bei JAV. Buvo apibrėžta PSI (viešojo sektoriaus) prioritetai, plėtojami pasauliniai ir regioniniai ryšiai, nustatyti įsipareigojimai bei veiksmai. Diskutuota privatizacijos, prekybos, korupcijos, klimato kaitos bei atsinaujinančių energetikos išteklių temomis.