Pereiti prie turinio

Diskusijoje su teisės ekspertėmis kalbėta apie komandiruojamų darbuotojų teises

Dalintis:

Gruodžio 3 d. nuotolinėmis ryšio priemonėmis vyko diskusija „Darbuotojų komandiravimo teisinio reguliavimo ir praktinio taikymo problematika“.

Renginio pranešėjos, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorė Daiva Petrylaitė bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė Vida Petrylaitė, kalbėjo apie komandiruojamų darbuotojų sampratą, teisinį reguliavimą ir problematiką, darbdavių atsakomybę.

Svarbiausias akcentas – komandiruojamų darbuotojų garantijos, Lietuvos įmonėse veikiančių profesinių sąjungų vaidmeniuo informuojant ir konsultuojant komandiruojamus darbuotojus, kolektyvinių derybų ir kolektyvinių sutarčių taikymo ypatumai komandiruojamų darbuotojų atžvilgiu. 

Renginys buvo organizuojamas kaip Europos Komisijos finansuojamo tarptautinio projekto STEP UP PROTECTION  – „Bendradarbiavimo ir komunikacijos tarp viešojo ir privataus sektoriaus organizacijų didinimas  siekiant komandiruojamų darbuotojų teisių apsaugos Europoje“ dalis.

Projekto metu atliekant tyrimą siekiama įvertinti aktualiausių ir naujausių Europos Sąjungos teisės nuostatų darbuotojų komandiravimo srityje taikymą, verslo elgseną ir kontroliuojančių institucijų vaidmenį.  

Projektą vykdo Parmos universitetas (koordinatorius), Granados universitetas, Nacionalinė politikos mokslų ir viešojo administravimo mokykla (Rumunija),  Portugalijos katalikų universitetas ir Vilniaus universitetas.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite čia: https://pramprof.lt/index.php/step-up-protection