Pereiti prie turinio

VMI informuoja apie patogesnį būdą pateikti prašymus dėl GPM dalies skyrimo paramai

Dalintis:

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad iki liepos 1 d. VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) galima teikti prašymus pervesti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį, tam tereikia užpildyti FR0512 formą (versija v4) ir būti deklaravus savo pajamas metinėje gyventojų pajamų deklaracijoje. 

Atkreiptinas dėmesys, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. prašymus dėl paramos dalies skyrimo bus galima teikti tik elektroniniu būdu per EDS, todėl VMI ragina gyventojus prašymus teikti šiuo būdu jau dabar. Šis būdas saugus ir paprastas, o kaip užpildyti ir pateikti prašymą elektroniniu būdu galima rasti VMI Youtube kanale ČIA.

Nuo 2020 m. paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo skiriama 2 proc.), politinėms partijoms – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.), profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

Visą aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma, o pasikonsultuoti su VMI specialistais galima paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.

Parengta pagal Vilniaus valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją