Pereiti prie turinio

Vizija – NULIS mirčių darbe

Dalintis:

Visą balandžio mėnesį Valstybinė darbo inspekcija (VDI) sieks atkreipti dėmesį į augantį žūčių darbe skaičių. Pradedamos kampanijos “VIZIJA NULIS” metu bus skelbiama Informacija apie žuvusių ar sunkiai sužeistų darbe skaičius, šių nelaimingų atsitikimų priežastis ir pasekmes bei kaip galime jų išvengti.

“Mūsų vizija – jokių nelaimingų atsitikimų darbe. NULIS. Net vienas darbe žuvęs žmogus yra per didelė netektis mūsų visuomenei. Juo labiau, kad tų netekčių galima išvengti, jei darbdaviai atsakingai informuotų darbuotojus apie saugą, suteiktų visas reikalingas saugos priemones, o patys dirbantieji rimtai žiūrėtų į savo pačių saugumą. Nelaimingų atsitikimų scenarijai vis kartojasi, taip pat ir veiklos sektoriai. Tai turi būti sustabdyta”,- kartoja LR vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

Šiais metais, neįskaičiuojant žuvusių darbe eismo įvykių metu, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe jau 6, o sunkių sužalojimų -36.  Dažniausiai šiais metais pasikartojantys mirtini įvykiai kertant ar genint medžius.

Per visus 2021 metus VDI gavo 47 pranešimus apie nelaimingus atsitikimus darbe, dėl kurių darbuotojai mirė ir 124 dėl kurių darbuotojai buvo sunkiai sužaloti. Dažniausiai mirtini atsitikimai įvyksta statybos, apdirbamosios pramonės, transporto ir saugojimo bei miškininkystės sektoriuose. Išskirtinė 2021 m. įvykusių mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe tendencija – didėjantis įvykių, sąlygotų pačių darbuotojų nesaugių veiksmų, skaičius. Minėti įvykiai 2021 m. jau sudarė daugiau nei trečdalį visų mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe atvejų.

Mėnesį truksianti kampanija yra skirta paminėti balandžio 28-ąją – Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną. Įvairių informacinių pranešimų, radijo laidų ir nuotolinių seminarų tikslas – paskatinti darbdavius ir darbuotojus labiau susitelkti įgyvendinant saugaus darbo kultūros idėją bei dar labiau atkreipti visuomenės dėmesį į darbuotojų saugos ir sveikatos prevencijos svarbą bei žalą, kurią sukelia abejingumas pavojingoms darbo sąlygoms. Žūčių ir sunkių sužalojimų statistiką skelbsime visus likusius metus.

Stebėti VIZIJOS NULIS naujausius duomenis galite VDI svetainėje www.vdi.lt ir Facebook paskyroje “Valstybinė darbo inspekcija”.

 

Parengta pagal Valstybinės darbo inspekcijos informaciją