Pereiti prie turinio

Vilniuje vyksta konferencija apie darbo rinkos iššūkius ir jų sprendimo būdus

Dalintis:

Spalio 15 dieną, Vilniuje, vyksta Lietuvos banko organizuojama Ekonomikos konferencija „Darbo rinka XXI amžiuje: kokį kelią pasirinksime?“. Joje pranešimus skaito aukšto lygio ekspertai iš įvairių šalių:

Werner Eichhorst (Brėmeno universiteto Europos ir tarptautinės darbo rinkos studijų garbės profesorius (Nelygybės ir socialinės politikos tyrimų centras)), Ljubica Nedelkoska (Harvardo universiteto Tarptautinės plėtros centro mokslininkė (podoktorantė)),Joanna Tyrowicz (Varšuvos universiteto asocijuotoji profesorė), Karen Maguire (EBPO Verslumo, MVĮ, regionų ir miestų centro Vietos užimtumo, įgūdžių ir socialinių inovacijų skyriaus vadovė), Laura Galdikienė (Lietuvos banko Ekonomikos departamento vyriausioji ekonomistė), Giedrius Viliūnas (Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) direktorius), Boguslavas Gruževskis (Lietuvos socialinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas viešiesiems ryšiams ir plėtrai), Mantas Katinas, („Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius), kt.
Pasak organizatorių, dėl didelės emigracijos, aukšto gyventojų mirtingumo ir menko gimstamumo Lietuva išsiskiria Europoje ypač sparčiai mažėjančiu darbingo amžiaus gyventojų skaičiumi. Be to, periferiniai šalies regionai patiria spartų jaunų žmonių nutekėjimą į didžiuosius miestus. Be struktūrinių pokyčių, ekonomika susiduria su automatizacijos keliamais iššūkiais, kuriems šalies darbo rinka nėra tinkamai pasirengusi. Dėl šių tendencijų darbo rinkoje pastebimas reikšmingas darbo jėgos trūkumas, daugelio darbuotojų kvalifikacija neatitinka rinkos poreikių, ryškėja ekonominiai regionų netolygumai, auga pajamų nelygybė. Ilgainiui tokie pokyčiai gali pakenkti tam tikrų socialinių ir ekonominių sistemų tvarumui, pavyzdžiui, kelti įtampą socialinės apsaugos sistemoje ir daryti neigiamą poveikį ekonomikos konvergencijai.
Taigi kyla poreikis iš naujo apsvarstyti ir nubrėžti ateities politikos, susijusios su migracija, regionais ir švietimu, kryptis. Organizuodamas šią konferenciją Lietuvos bankas siekė sukviesti politikos patarėjus ir akademinės bendruomenės narius ir kartu aptarti geriausią praktiką ir sprendimus, reikalingus šiems neatidėliotiniems klausimams, susijusiems su darbo rinka, spręsti.
Tikimasi, kad idėjos ir įžvalgos, kuriomis bus pasidalyta renginio metu, padės Lietuvos politikos formuotojams priimti tinkamus ir veiksmingus politinius sprendimus.

Konferenciją galim astebėti ir tiesiogiai, pasekus šią nuorodą:

https://www.lb.lt/lt/renginiai/ekonomikos-konferencija-darbo-rinka-xxi-amziuje-koki-kelia-pasirinkti

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija