Pereiti prie turinio

Vilniuje vyko mokymai derybininkams apie kolektyvinių sutarčių rengimą

Dalintis:

Rugsėjo 10 dieną, Vilniuje, viešbučio „Artis Centrum Hotels” konferencijų centre, vyko tarptautinio projekto „Socialinio dialogo gerinimas Lietuvos pramonės sektoriuje” mokymai apie kolektyvinių sutarčių rengimo ypatumus, remiantis ekspertų atliktos Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos kolektyvinių sutarčių analizės išvadomis.

Juose dalyvavo per 20 profesinių sąjungų lyderių ir profesinių sąjungų aktyvų narių iš AB „Achema”, AB „Klaipėdos energija”, AB „Klaipėdos nafta”, „AB „ORLEN Lietuva”, UAB „Agrochema”, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis”, AB „Detonas”, UAB”Šiaulių energetikos statyba”, AB „Litgrid”, aviacijos įmonių.
Mokymų moderatoriai – darbo teisės specialistai Artūras Černiauskas ir Dalia Jakutavičė.

A. Černiauskas renginio dalyviams pristatė kolektyvinės sutarties projekto rengimo  ir pasiruošimo deryboms aspektus. Jis pažymėjo, kad būtų sunku lyginti skirtingą derybinę patirtį turinčių įmonių kolektyvines sutartis. Pavyzdžiui, tikėtina, kad įmonės, turinčios stiprias socialinio dialogo tradicijas, sutarties turinys labiau atspindės darbuotojų interesus nei tos įmonės, kurioje sutartį pavyko pasirašyti po kelerių metų sunkių derybų. 

Pasak darbo teisės specialisto, vis daugiau darbdavių pradeda suvokti, kad kolektyvine sutartimi „nusiperka” ramybę ir informaciją iš darbuotojų, tai yra, jam nebereikia skirti daug laiko ir išteklių susirinkti informacijai iš atskirų padalinių ir cechų – ją apibendrina ir reguliariuose susitikimuose pateikia profesinė sąjunga.

D. Jakutavičė pateikė teisinę kolektyvinių sutarčių apžvalgą ir moderavo darbo grupėse eigą. Dalyviai buvo suskirstyti į profesinių sąjungų ir darbdavių atstovus. Abi pusės turėjo parengti kolektyvinės sutarties projektą ir pateikti pasiūlymus vieni kitiems. Vėliau buvo pristatyti darbo grupėse rezultatai, vyko diskusija.

Daugiau apie tarptautinį projektą „Socialinio dialogo gerinimas Lietuvos pramonės sektoriuje” rasite čia.