Pereiti prie turinio

Valdantieji nusprendė ateinančią savaitę nesvarstyti Prezidentės veto, profesinės sąjungos mitingą kol kas atidėjo

Dalintis:

Ateinančią savaitę planuota neeilinė sesija, kurios pagrindinis klausimas turėjo būti naujojo Darbo kodekso veto, atidedama – valdantieji politinės tarybos metu nusprendė palaukti prezidentės nuomonės dėl likusių socialinio modelio įstatymų. Prezidentė dėl likusių socialinio modelio įstatymų, numatančių socialinės sistemos reformą, turi apsispręsti iki ateinančio liepos 15 d. Tik tada esą valdantieji ir nuspręs, ar reikia neeilinės sesijos.

Neeilinė sesija gali įvykti vėliau liepą arba rugpjūtį, bet neatmetama, kad bus nuspręsta veto svarstyti tik eilinėje Seimo rudens sesijoje, kuri prasidės rugsėjo 10 d. 

Federacijos žiniomis, profesinių sąjungų planuotas mitingas prie Seimo, turėjęs įvykti neeilinės sesijos metu, kol kas atidedamas.

Primename, kad Prezidentės dekrete dėl DK vetavimo yra pateikta pastabų dėl 22 esminių šio teisės akto nuostatų, apimančių 73 straipsnius iš 260-ties.

Norint atmesti prezidento veto, reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Trijų partijų valdančiojoje koalicijoje iš viso yra 78 Seimo nariai.

Norintys nuomonę dėl naujojo Darbo kodekso su prašymu palaikyti Prezidentės veto dar gali pareikšti parengtoje formoje čia:

https://gyvenimasperbrangus.lt/   

 

Parengta pagal vz.lt informaciją