Pereiti prie turinio

Ukrainos profesinės sąjungos dėkoja už palaikymą ir sako, kad tikroji kova dėl socialinio teisingumo dar tik prasideda

Dalintis:

Ukrainos profesinių sąjungų federacija reiškia dėkingumą visiems, išsiuntusiems laiškus aukščiausiems Ukrainos pareigūnams, tokiu būdu palaikant sąžiningus profesinių sąjungų ir visų dirbančių žmonių reikalavimus dėl buldozerio principu stumiamos Darbo kodekso reformos.

“Ukrainos oligarchų klanai ir jų bendraminčiai Parlamente jau nebeslepia, kad nori toliau nuvertinti žmonių darbą, atimti iš jų pagrindines teises, žlugdyti profesines sąjungas, tuo metu pritraukiant užsienio investuotojus į Ukrainą. Teigiama, kad privatizuotų įmonių dalis sudarys 95 proc. Šis „neoliberalios demokratijos“ kūrimas lydimas piliečių teisių ir laisvių ribojimo ir iškreiptos informacijos.

Aukščiausiajai Radai pateiktas Darbo kodekso projektas pažeidžia Jungtinių Tautų, Tarptautinės darbo organizacijos standartus, Europos Tarybos, Europos Sąjungos darbo standartus, Ukrainos konstituciją ir nacionalinius įstatymus.

Ukraina tokiomis reformomis dar labiau paspartins konkurenciją su neturtingiausiomis šalimis dėl socialinių normų ir jų kontrolės. Tai šiuolaikinėje sociologijoje ir politologijoje vadinama „lenktynėmis iki dugno“ bei primena baisiausias XIX a.darbuotojų išnaudojimo formas” , – teigiama Ukrainos profesinių sąjungų federacijos pirmininko Grygorii Osovyi laiške.

“Vyriausybė, pasinaudodama viešąja erdve ir oligarchų kontroliuojamomis žiniasklaidos priemonėmis, bando suklaidinti darbuotojus teigdama, kad naujasis Darbo kodeksas atvers naujas galimybes jiems ir verslui. Tačiau tai neįtikina, nes darbo įstatymai egzistuoja tam, kad nustatytų bent minimalias darbuotojo teises.  

Visuotinis Ukrainos profesinių sąjungų forumas, kuris įvyko sausio 16 d., nusprendė sausio 30 d. visoje šalyje surengti profesinių sąjungų protestą siekiant užkirsti kelią darbuotojų teisių ir profesinių sąjungų laisvių ribojimui. Kova dar tik prasideda. Suprantame, kad mūsų laukia sunkus kelias, tačiau tam esame pasirengę.

Jūsų solidarumas, mūsų brolių ir seserų parama įkvepia mus kovoti už savo teises ir laisves, už socialinį teisingumą!”, – pažymima laiške Europos profesinėms sąjungoms.

Primename, kad laiškus Ukrainos aukščiausiosios valdžios atstovams išsiuntė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija, kitos organizacijos. Paramą Ukrainos kolegoms išreiškė daugelio Europos šalių profesinės sąjungos. Laiškuose pažymima, kad dėl Ukrainos ministrų kabineto pateikto naujo, itin liberalaus Darbo kodekso įstatymo darbuotojai netektų teisinės apsaugos, o profesinės sąjungos – galimybės juos apsaugoti.  Taip pat išreiškiamas palaikymas Ukrainos darbuotojams ir profesinėms sąjungoms bei jų protesto akcijoms ir reikalaujama, kad Ukrainos vyriausybė ir Parlamentas laikytųsi pagrindinių tarptautinių darbo standartų.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija