Pereiti prie turinio

UAB „Dzūkijos vandenys” darbuotojams – didesni atlyginimai

Dalintis:

UAB „Dzūkijos vandenys“ įvyko reikšmingi pokyčiai – nuo birželio 01 d. darbuotojams bus mokami 10 proc. didesni atlyginimai nei iki šiol. Šis rezultatas buvo pasiektas po to, kai įmonės profesinė sąjunga kreipėsi pagalbos į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federaciją (LPPSF).

 

Pastaraisiais metais UAB „Dzūkijos vandenys“ Alytuje stipriai keitėsi – įmonėje buvo sumontuota nemažai modernios įrangos vandens ir nuotekų valymui, todėl darbuotojams teko įgyti naujų kompetencijų, pasiruošti eksploatuoti ir įvaldyti naują sudėtingą įrangą. Tačiau vienas klausimas įmonėje ilgą laiką nesikeitė – darbuotojų atlyginimai. Darbuotojai buvo nepatenkinti, kad, didėjant kvalifikaciniams reikalavimams, atsakomybei, prašymai atitinkamai spręsti darbo apmokėjimo klausimus nesulaukė teigiamo sprendimo.

Įtampai įmonėje didėjant darbuotojų atstovai kreipėsi pagalbos į LPPSF pirmininką Juozą Neverauską. Išanalizavus susidariusią situaciją įmonėje buvo parengtas kreipimasis į Alytaus merą Vytautą Grigaravičių su prašymu padėti inicijuoti derybas dėl atlyginimų didinimo. Rezultatas nudžiugino – UAB „Dzūkijos vandenys“ vadovybė pažadėjo nuo birželio 01 d. padidinti darbuotojų atlyginimus 10 proc.  

Tai dar vienas sėkmės pavyzdys, kaip darbuotojai, susivieniję į profesinę sąjungą, gali įtakoti sprendimus, tiesiogiai susijusius su jų gerove darbovietėje.

Profesinė sąjunga, perduodama darbuotojų padėką merui V. Grigaravičiui, tikisi, kad prasidėjęs dialogas bus sėkmingas ir ateityje, sprendžiant kitas aktualias Alytaus savivaldybei priklausančioje įmonėje iškylančias problemas.

Pažymėtina, kad UAB „Dzūkijos vandenys” profesinė darbininkų sąjunga yra Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos narė ir vienija daugiau nei 30 narių.