Pereiti prie turinio

Tarptautinė profesinių sąjungų bendruomenė reiškia protestą prieš neteisėtą Izraelio aneksiją Palestinos žemėse

Dalintis:

Liepos 8 dieną Pasaulinė pramonės profesinė sąjunga (IndustriALL Global Union ) ir Europos pramonės profesinė sąjunga (IndustriAll European Trade Union) išplatino bendrą pareiškimą, kuriame išreiškiamas protestas prieš Izraelio ketinimą aneksuoti Palestinos žemes. Pasak profesinių sąjungų, tokie Izraelio veiksmai kardinaliai prieštarautų tarptautinės teisės dvasiai ir nuostatoms.

Nerimą keliantys pranešimai rodo, kad aneksijos atveju daugiau nei 200 000 palestiniečių netektų pragyvenimo šaltinio, o gyvybiškai svarbūs vandens šaltiniai ir žemės ūkio naudmenos būtų kontroliuojamos Izraelio.

“Mūsų organizacijos smerkia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) taikos planą (Šimtmečio susitarimą), nes juo ignoruojami tarptautiniai standartai ir procesai. 

Siūlomas aneksijos planas yra akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas ir vienašališkai, de facto, panaikina realių derybų, pagrįstų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijomis 242 ir 338 ir sienomis iki 1967 m. su Rytų Jeruzale, kaip Palestinos valstybės sostine, perspektyvas”, – teigiama pareiškime.

Pasak profesinių sąjungų, Jungtinės Tautos (JT) yra atskaitos taškas sprendžiant tarptautinius konfliktus, o taiką galima pasiekti tik tuo atveju, jei izraeliečiai ir palestiniečiai grįžtų prie derybų stalo.

Todėl IndustriALL Global Union ir IndustriAll Europe kviečia šalių vyriausybes aktyviau raginti Izraelio vyriausybę ir JAV administraciją laikytis tarptautinės teisės taisyklių, grįžti prie tiesioginių derybų, taip pat reikalauti realaus ir objektyvaus okupacijos nusikaltimų prieš Palestinos žmones tyrimo.

“Mūsų organizacijos, palaikydamos tarptautinės bendruomenės ir tarptautinių profesinių sąjungų pareiškimus, ragina viso pasaulio darbuotojų organizacijas pasmerkti siūlomą neteisėtą Izraelio aneksiją Jordanijos slėnyje.

IndustriALL Global Union ir IndustriAll Europe profesinės sąjungos dar kartą patvirtina savo įsipareigojimą skatinti pagarbą profesinėms sąjungoms ir žmogaus teisėms, laisvei, taikai, demokratijai ir socialiniam teisingumui visame pasaulyje”, – pažymima pareiškime.

Primename, kad Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) yra profesinės sąjungos IndustriAll Europe narė.

Pažymėtina kad dar prieš mėnesį LPPSF pasirašė po kreipimusi į Tarptautinę profesinių sąjungų konfederaciją (ITUC), kuriame atkreipiamas dėmesys į nesąžiningą ir neskaidrią Izraelio profesinės sąjungos Histadrut veiklą Palestinos darbuotojų atžvilgiu.  

 

Parengta pagal news.industriall-europe.eu informaciją