Pereiti prie turinio

Tarptautinę migracijos dieną profesinės sąjungos ragina vyriausybes laikytis savo įsipareigojimų

Dalintis:

Nuotrauka: europarl.europa.eu

Gruodžio 18-ąją minima Tarptautinė migracijos diena, kai valstybės skatinamos aptarti migracijos problemas. Šiuo metu pasaulyje fiksuojama net 272 mln. migrantų, kurių dauguma yra darbo migrantai, didelė jų dalis – moterys.

Migracija yra natūralus žmogaus reiškinys, o dėl globalizacijos, ryšių, technologijų ir transporto patobulinimų atsiranda žmonių mobilumas. Tačiau rimtą susirūpinimą kelia tai, kad didžioji dalis migracijos šiandien tampa priverstine migracija dėl karinių konfliktų ir stichinių nelaimių. Todėl, pasak Tarptautinės viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (PSI), rengdamos migracijos politiką ir gindamos pabėgėlius, vyriausybės privalo laikytis ir savo įsipareigojimų dėl tarptautinių žmogaus teisių.

Pažymėtina, kad spalio 22 dieną, Vilniuje, vyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos suorganiuota konferencija „Migracija iš trečiųjų šalių. Situacija šalyje: grėsmės ir iššūkiai“.

Remiantis konferencijos išvadomis buvo parengta rezoliucija, kurioje, be kita ko, siūloma:

  • Formuojant Lietuvos migracijos politiką, įtraukti profesines sąjungas.
  • Atsakingoms tarnyboms tobulinti atvykstančiųjų iš trečiųjų šalių apskaitą;
  • Darbo ginčų komisijose trečiųjų šalių piliečių skundai privalo būti priimami jų gimtąja kalba, posėdžių metu užtkrinamas vertimas.
  • Institucijų puslapiuose susisteminta informacija atvykstantiems turi būti pateikta jų gimtąja kalba (arba bent jau keliomis pagrindinėmis kalbomis, atsižvelgiant į tai, iš kokių šalių atvyksta daugiausiai migrantų, pavyzdžiui, rusų, ukrainiečių, baltarusių).
  • Gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp VDI, „SODROS“, profesinių sąjungų, Užimtumo tarnybos ir Migracijos departamento, tikslinant atvykusiųjų kiekį, lokalizaciją bei iškilusias problemas.

Straipsnyje naudota day.lt ir publicservices.international informacija