Pereiti prie turinio

Svarbi akimirka: Belgijoje patvirtinta deklaracija dėl Europos pramonės ateities

Dalintis:
Susitikimo Antverpene dalyviai. Foto: industiall-europe.eu

Vasario 20 diena tapo itin svarbia Europos pramonei. Šią dieną Antvrepene (Belgija) 73 pramonės lyderiai iš beveik 20 pramonės sektorių, atstovaujantys svarbiausioms pramonės šakoms, kartu su pramonės profesinėmis sąjungomis, Belgijos ministrui pirmininkui Alexanderiui De Croo ir Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen įteikė „Antverpeno deklaraciją dėl Europos pramonės susitarimo„.

Deklaracijoje pabrėžiamas pramonės įsipareigojimas ekologiškam perėjimui prie klimatui neutralios gamybos ir aukštos kokybės darbo vietų išsaugojimui Europoje.

Susitarimas tampa reikšmingas geopolitinių sukrėtimų, didelio ekonomikos nuosmukio, stiprėjančios JAV ir Kinijos konkurencijos akivaizdoje bei augančių gamybos sąnaudų ir sparčiai didėjančių investicijų poreikio kontekste.

Deklaracijoje nurodyta 10 konkrečių veiksmų, įskaitant ES pramonės susitarimo integravimą į platesnę Europos strateginę darbotvarkę ir investicijų į energijai imlias pramonės šakas užtikrinimą per Švariųjų technologijų diegimo fondą.

Joje taip pat raginama, kad Europa taptų pasaulio lydere užtikrinant pakankamą ir įperkamą, mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančią energiją, pasitelkiant strategines partnerystes ir tvirtą infrastruktūrą, taip pat didesnę paramą ES projektams.

Dokumente pabrėžiama, kad reikia užtikrinti savarankišką apsirūpinimą žaliavomis, skatinti tvarių produktų paklausą ir inovacijas.

Profesinėms sąjungoms pavyko pasiekti, jog į susitarimą būtų įtrauktas pažadas susieti viešąjį finansavimą į energijai imlias pramonės šakas su garantijomis, kad Europoje būtų išsaugotos ir sukurtos kokybiškos darbo vietos.

„Antverpeno deklaracija paskelbta tuo metu, kai didėja socialiniai neramumai, o darbuotojai jaučiasi nesaugiai dėl pasirinkto ekonominio taupymo kelio. Kai kuriose Europos dalyse žaliasis kursas tapo neraminančiu deindustrializacijos sinonimu. Europos pramonės susitarimas padės subalansuoti perėjimo prie klimatui neutralios pramonės su kokybiškomis darbo vietomis”, – pažymi Europos pramonės profesinės sąjungos IndustriAll Europe generalinė sekretorė Judith Kirton-Darling.