Pereiti prie turinio

Startavo mokymai apie darbuotojų duomenų apsaugą ir kolektyvines derybas

Dalintis:

Sausio 26 d., prasidėjo Pasaulinės viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (PSI) organizuojami nuotoliniai mokymai „Derybos dėl stiprių darbuotojų teisių suskaitmenintose darbo vietose”.

Tai tęstinis kelių dienų kursas, kuriame dalyvauja per 20 profesinių sąjungų atstovų iš Lietuvos. Į juos jungėsi dalyviai iš Achemos darbuotojų, Naftininkų profesinių sąjungų, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos, taip pat kolegos iš Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų profesinės sąjungos.

Šiuose mokymuose dalyviai supažindinami su skaitmeninėmis technologijomis ir algoritmais, kalbama apie darbuotojų duomenų teisinį reguliavimą, su duomenimis susijusiomis darbuotojų teises ir jų užtikrinimą per kolektyvines derybas bei taikant kolektyvinių sutarčių nuostatas.

Svarbiausia, jog darbuotojų atstovai turi perprasti technologijas ir su jomis susijusias grėsmes bei mokėti užbėgti problemoms už akių.

Didelė problema yra ta, kad technologijų privalumais ir galimybėmis daugiau pasinaudoti gali darbdavys, nes jis tam turi daugiau finansinių pajėgumų – tačiau dažnai tai daroma ne darbuotojų saugumo ir geresnių darbo sąlygų tikslais, bet siekiant juos sekti ir kontroliuoti ar lyginti vieną su kitu.

Pagal ES Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, darbuotojai turi teisę sužinoti, kam yra naudojami jų duomenys ir ar jie yra saugūs. Taip pat rekomenduotina ir net būtina saugiklius nusimatyti kolektyvinėse sutartyse.

Daugiau informacijos šia aktualia tema – kituose įrašuose.