Pereiti prie turinio

Standartai turi reikšmės darbuotojų gerovei

Dalintis:

„Standartai skverbiasi į visas kasdienio gyvenimo sritis. Jei jie iš pradžių buvo susiję su produktų sauga ir suderinamumu, šiandien jie apima daug daugiau sričių, tokių kaip sveikata, kompetencija ir mokymas, paslaugų teikimas ir asmens duomenų apsauga darbo vietoje.”, – sakoma Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų (EPSU) pareiškime.

Pažymėtina, kad daugelis šių klausimų užima svarbią vietą ir profesinių sąjungų veikloje.

Tarptautiniai ir Europos standartai vaidina vis didesnį vaidmenį ne tik ekonomikoje, bet ir gamybos organizavimo bei darbo sąlygų nustatymo srityse.

„Geri standartai gali pagerinti darbo sąlygas, pvz., saugios darbo įrangos naudojimo standartai. Europos standartai gali padėti skirtingų šalių kokybės reikalavimus, taigi šalys, kuriose taikomi mažesni reikalavimai ir (arba) silpnesni įstatymai, skatinamos taikyti aukštesnius standartus.”, – pažymi EPSU.

Lietuvoje galioja 26 725 standartai. Bendradarbiaujama su Tarptautine standartizacijos organizacija (ISO), Tarptautine elektrotechnikos komisija (IEC), Europos standartizacijos komitetu (CEN), Europos elektrotechnikos standartizacijos komitetu (CE/ELEC) bei Europos telekomunikacijų standartų institutu (ETSI).

Šiuo metu prie ETUC veikia standartizacijos komitetas, kuriame Lietuvos profesinės sąjungos turi savo atstovus. Taip pat Lietuvos profesinės sąjungos dalyvauja profesinių kvalifikacijų pripažinimo standartų kūrime, deleguodamos savo atstovus į 18 profesinių komitetų, kur bus rengiamos taisyklės ir standartai įvairioms specialybėms. 

Parengta pagal epsu.org ir lpsk.lt informaciją