Pereiti prie turinio

Spalio 13 d. protesto akciją palaiko ir tarptautinės organizacijos

Dalintis:
3D Rendering crowd of people that form the symbol of solidarity in the world

Mūsų skėtinės organizacijos – Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) – generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan išsiuntė solidarumo žinutę EPSU narėms iš Lietuvos, išreikšdamas palaikymą spalio 13 d. Vilniuje vyksiančiai protesto akcijai prieš gresiantį griežtą taupymą ir atlyginimų „įšaldymą“.

Laiške teigiama:

„Mes nuoširdžiai remiame Jūsų protestą prieš artėjantį taupymą ir atlyginimų įšaldymą, pabrėždami faktą, kad dividendai ir pelnas auga, o darbuotojų perkamąją galią smarkiai mažina infliacija.

Tvirtai remiame raginimus išlaikyti viešąsias investicijas ir pabrėžiame, kad būtina didinti viešųjų paslaugų sektoriaus darbuotojų atlyginimus, nes tai yra svarbu siekiant padėti spręsti nerimą keliantį darbuotojų trūkumą, darantį didelį poveikį paslaugų kokybei ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Viešosioms paslaugoms finansuoti reikia naujo ir progresyvaus požiūrio į apmokestinimą, kuris padėtų perskirstyti korporacijų ir turtingųjų pajamas bei turtą. Tai ypač aktualu Lietuvoje, kur vienodo dydžio pajamų mokestis reiškia, kad darbuotojams tenka didesnė našta, o turtingieji nemoka savo sąžiningos dalies.

Tikiuosi, kad 13 d. įvyks stipri ir aktyvi mobilizacija, aiškiai parodysianti Lietuvos vyriausybei, kad ji turi keisti kryptį.”