Pereiti prie turinio

Solidarumas laimėjo: Kazachstano profesinių sąjungų lyderis išlaisvintas

Dalintis:

Nuotraukoje: Erlanas Baltabajus

Kaip praneša Pasaulinė pramonės profesinė sąjunga „IndustriALL„, naktį į rugpjūčio 9–10 d., Kazachstano Respublikos prezidento Kasymo Tokajevo įsakymu, nepriklausomos Degalų ir energijos gamybos darbuotojų profesinės sąjungos „Orus darbas“ lyderis bei Kazachstano nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos (KNPRK) viceprezidentas Erlanas Baltabajus buvo išleistas iš įkalinimo įstaigos.

Kiek anksčiau rašėme, kad E. Baltabajus 2019 m. liepos 17 d. buvo nuteistas 7 metams kalėti, taip pat jam 7 metus būtų draudžiama vykdyti bet kokią viešąją veiklą.

Jis buvo kaltinamas dėl lėšų iššvaistymo ir įkalintų KNPRK kolegų palaikymo. Tiesa, E. Baltabajus išties viešai smerkė savo kolegų įkalinimą, tačiau kaltinimai dėl lėšų iššvaistymo buvo melagingi.  

Tarptautinis profesinių sąjungų judėjimas pasmerkė bausmę ir pradėjo didžiulę kampaniją už šio profesinių sąjungų lyderio išlaisvinimą inicijuodamas peticiją, kurią kvietėme pasirašyti ir mūsų tautiečius.

Pažymėtina, kad Tarptautinės darbo konferencijoje, įvykusioje Ženevoje, 2019 m. birželio mėn., buvo pasmerkti sistemingi profesinių sąjungų ir žmogaus teisių pažeidimai Kazachstane.

Erlano Baltabajaus kolegos, KNPRK vadovai Larisa Charkova, Aminas Eleusinovas ir Nurbekas Kušakbajevas buvo nuteisti už melagingus kaltinimus siekiant susidoroti su nepriklausomų profesinių sąjungų veikla. Tiesa, A. Eleusinovas ir N. Kušakbajevas buvo išlaisvinti dar 2018 m. gegužės mėn.

„Esame dėkingi visiems, kurie skyrė savo laiko ir pasirašė peticiją už E. Baltabaujaus išlaisvinimą. Viliamės, kad tai yra žingsnis link realios pagarbos pilietinėms ir profesinių sąjungų teisėms Kazachstane“, –  pažymi IndustriALL generalinis sekretorius Valter Sanches.

Prisidedame prie šių žodžių: dėkojame visiems, pasirašiusiems peticiją!

E. Baltabajaus pergalė – tai viso profesinių sąjungų judėjimo laimėjimas, tai dar vienas įrodymas, kad kartu galime tikrai daug.