Pereiti prie turinio

Solidarizuojamės su kolegomis iš Jungtinės Karalystės ir Mianmaro!

Dalintis:

Vasario 1 dieną tūkstančiai Jungtinės Karalystės (JK) profesinių sąjungų narių išėjo į gatves, kad išreikštų savo protestą prieš vyriausybės siūlomus įstatymų pakeitimus, kurie, jei bus priimti, varžytų darbuotojų ir profesinių sąjungų teisę streikuoti.

Taip pat Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija, būdama Pasaulinės viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (PSI) nare, solidarizuojasi su kolegomis iš Mianmaro profesinių sąjungų, kurie siekia amesti karinės chuntos užimtos valdžios įgaliojimus visose Jungtinių Tautų institucijose, ypač Tarptautinėje darbo organizacijoje.

Turi būti tęsiamos ekonominės sankcijos karinei chuntai ir leisti teikti humanitarinę pagalbą pasienyje esantiems pabėgėliams.

Pažymėtina, kad pagalbos politiniams kaliniams asociacijos (AAPP) duomenimis, per pastaruosius dvejus metus, nuo 2021 m. vasario 1 d., per karinius chuntos susidorojimus iš viso žuvo 2 734 žmonės, įskaitant demokratijos aktyvistus ir kitus civilius. Be to, iš viso šiuo metu yra sulaikyti 13 495 asmenys, iš kurių 2 057 atlieka bausmę (tarp jų – ir demokratinių profesinių sąjungų nariai).