Pereiti prie turinio

Solidarizuojamės su broliais ir seserimis Ukrainoje!

Dalintis:

Su giliu liūdesiu ir nerimu stebime įvykius Ukrainoje.

Vasario 24 d., norėdami palaikyti kolegas Ukrainoje, išsiuntėme jiems solidarumo laišką.

Mūsų mintys ir viltis – su Ukraina ir jos žmonėmis.

Слава Україні!

Brangūs broliai ir seserys, 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) bendruomenės vardu reiškiame mūsų didžiausią susirūpinimą dėl Rusijos Federacijos agresijos ir nuoširdų solidarumą susidūrus su šia grėsme. 

LPPSF smerkia neteisėtus Rusijos Federacijos (RF) veiksmus Ukrainos tautos atžvilgiu, šiurkščius tarptautinės teisės ir sutarčių pažeidimus. 

 

Visiškai palaikome ir pripažįstame Ukrainos profesinių sąjungų pareiškimą ir šiame dokumente nurodytus faktus: 

1. Ukraina Rusijos Federacijos agresijai priešinasi nuo 2014 m.

Dėl agresijos Ukrainos Krymas buvo aneksuotas, dalis Ukrainos Lugansko ir Donecko sričių buvo okupuotos. Per pastaruosius aštuonerius RF agresijos metus Ukraina prarado dešimtis tūkstančių žmonių gyvybių, daugiau nei 1,5 milijono mūsų piliečių buvo priversti tapti šalies viduje perkeltais asmenimis.

2. RF prezidentas V.Putinas vasario 21 d. dekretu pripažino Luhansko ir Donecko respublikas suvereniomis ir nepriklausomomis valstybėmis.

DNR/LNR apsiskelbusių respublikų pripažinimas yra tarptautinės teisės pažeidimas ir saugumo sistemos, kuri buvo sukurta po Antrojo pasaulinio karo ir SSRS žlugimo, sunaikinimas, taip pat suvereniteto, Ukrainos nepriklausomybė ir teritorinio vientisumo pažeidimas, de facto Rusijos pasitraukimas iš Minsko susitarimų.

3. Be to, vasario 21 d. RF pradėjo oficialų Rusijos kariuomenės įvedimą į okupuotą Ukrainos Luhansko ir Donecko sričių teritoriją.

Užimtose teritorijose nelegaliai dislokuota samdinė kariuomenė ir okupacinės Rusijos pajėgos su apsiskelbusių Luhansko ir Donecko respublikų ginkluotųjų pajėgų identifikavimo ženklais.

4. Ukrainos ginkluotosios pajėgos griežtai laikosi paliaubų režimo. Iki šiol jie nevykdė nei karinių, nei neteisėtų veiksmų okupuotose teritorijose.

Tuo pat metu Ukrainos kontroliuojamoje teritorijoje Donecko ir Luhansko sričių civiliai praėjusią savaitę kentėjo nuo nuolatinio artilerijos apšaudymo iš okupuotų teritorijų pusės.

Be to, RF vykdo įnirtingą Ukrainos kariuomenės diskreditavimo kampaniją, skleisdama masinę dezinformaciją, provokacijas, melagingų vėliavų apšaudymą Luhansko ir Donecko srityse, siekdama rasti casus belli plataus masto karui pradėti.

5. Oficiali Ukrainos pozicija yra pagrįsta politinių ir diplomatinių būdų, kaip taikiai grąžinti okupuotas teritorijas, paieška.

 

LPPSF profesinių sąjungų vardu atsakingai pareiškiu, kad mūsų organizacija rems Ukrainos bendražygius ir prisidės visa įmanoma pagalba. 

Taip pat kreipiuosi į visą Lietuvos profesinių sąjungų bendruomenę kviesdama parodyti solidarumą bei pagalbą Ukrainos visuomenei kovojant su RF agresija ir siekiant užkirsti kelią plataus masto karui Europoje.

 

Solidariai,

Dalia Jakutavičė

LPPSF pirmininkė