Pereiti prie turinio

Balandžio 28-ąją pirmą kartą Lietuvoje oficialiai minėsime Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną

Dalintis:

Šiais metais Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – balandžio 28-oji – pirmą kartą pažymima ir kaip oficiali atmintina Lietuvoje data. Šia proga LR vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Gricius kreipiasi į visus socialinius partnerius prašydamas kuo plačiau paskleisti Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos įtvirtinamą žinią, kad būtų saugoma kiekvieno žmogaus gyvybė darbe.

„Vis akivaizdžiau suvokiama, kad saugus darbas – neatsiejama visaverčio darbo dalis. Jeigu darbas ir gerai apmokamas, tačiau nesaugus, jo negalima laikyti visaverčiu darbu. Jei žmogus dirba laisvomis sąlygomis, bet rizikuoja sveikata – toks darbas nėra visavertis darbas. Jeigu darbo sutarties sąlygos geros, bet darbas kenkia žmogaus sveikatai ir gerovei, tokio darbo taip pat negalima laikyti visaverčiu.”, – pažymi Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) vadovas.

„Deja, jei tai deklaruojama tik teoriškai, tai tuščias rezultatas. Iki šiol Lietuvoje kasmet apie 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, iš jų iki 200 – žūsta arba sunkiai susižaloja.Mūsų šalyje 1992-2017 metais darbe žuvo ir sužalota apie 83 tūkst. žmonių.”, – apgailestauja J. Gricius.

Minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, jau dvyliktus metus VDI įvairiais renginiais skatina darbuotojus ir darbdavius daugiau dėmesio skirti nelaimių darbe prevencijai, žinių apie saugų darbą sklaidai, visus aktyviau įsitraukti ugdant ir įtvirtinant saugaus darbo kultūrą.

Balandžio 26 d. 10.30 val. organizuojama 2018–2019 m. Europos saugių darbo vietų informacinės kampanijos „Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“ atidarymo Lietuvoje konferencija:

2018–2019 m. kampanija siekiama didinti informuotumą apie riziką, kurią darbo vietoje sukelia pavojingos medžiagos, ir skatinti diegti rizikos prevencijos kultūrą. 
Konferencijoje pranešimus, susijusius su cheminių medžiagų valdymu įmonėse, jų naudojimo, saugaus darbo užtikrinimo ypatumais bei pažeidimais skaitys šios srities specialistai. Renginys vyks „Crowne Plaza Vilnius“ viešbutis (M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius).

Renginys yra nemokamas. Registruotis į jį galima čia.

VDI Pavasario konsultavimų savaitė: 
Pavasario konsultavimų savaitės metu inspektoriai vyksta į įvairias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, susitinka su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, konsultuoja aktualiais darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais.

Įvertindama, kaip svarbu diegti saugaus darbo principus nuo mažų dienų ir įtvirtindama jau esamą įdirbį, VDI šią savaitę nemažai bendraus su moksleiviais: šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai ves daug saugaus darbo pamokų.
Iš viso šios savaitės metu apskrityse numatyta beveik 50 įvairių darbo inspektorių rengiamų konsultacijų, seminarų, pamokų mokiniams, kitų renginių.

Visas renginių grafikas pateikiamas čia.

Nacionalinis darbuotojų saugos ir sveikatos testas saugaus darbo klausimais: 
Balandžio 27 d. VDI jau ketvirtą kartą plačiajai visuomenei organizuoja nacionalinį e. testą saugaus darbo tema. Testas bus paskelbtas VDI interneto svetainėje.

Kūrybinis konkursas žurnalistams:
VDI, kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga, skelbia konkursą žurnalistams „Darbuotojų sauga ir sveikata – žurnalistų kūryboje“. 
Konkurso tikslas – skatinti žurnalistus viešinti darbuotojų saugos ir sveikatos aktualijas, opiausias problemas, atskleisti darbdavių ir darbuotojų dialogą (arba – jo trūkumus) saugant sveikatą ir gyvybę darbe bei ugdyti saugos darbe kultūrą. Konkursui galima pateikti straipsnius, straipsnių rinkinius, reportažus, interviu, televizijos ir radijo laidas. kt. žanro kūrinius, paskelbtus žiniasklaidoje 2018 m. sausio 1 d. – 2018 m. spalio 1 d. laikotarpiu.

Dalyvauti konkurse ypač kviečiami regionų žurnalistai. Konkurso nuostatų sklaida pasirūpins ir Lietuvos žurnalistų sąjunga, ir VDI.

Parengta pagal vdi.lt informaciją