Pereiti prie turinio

Per 200 „Achemos“ darbuotojų protestavo prieš mažus atlyginimus

Dalintis:

Jonavos trąšų gamyklos „Achema“ darbuotojai šiandien ryte surengė protestą dėl mažų atlyginimų ir neįgyvendintų vadovybės pažadų. Pasak Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Birutės Daškevičienės, į šią protesto akciją susibūrė per 200 darbuotojų.

Anot B. Daškevičienės, darbuotojų reikalavimai turi pagrindo, nes jie pavargo nuo dalinamų pažadų, sumažintų atlyginimų ir jiems permetamų nuostolių. Ji pabrėžė, kad nors, akcija yra darbuotojų iniciatyva, tačiau profesinė sąjunga visiškai palaiko jų reikalavimus. Pasak pirmininkės, Achemos darbuotojų profesinė sąjunga prie šio renginio neprisidėjo, nes vyksta derybos su įmonės vadovais dėl naujos kolektyvinės sutarties.

„Nors šios derybos vyksta vangiai, šiuo atveju teisiškai mes, kaip organizacija, esame supančioti.”, – pažymėjo B. Daškevičienė.

Primename, jog dar birželį tarp „Achemos“ darbuotojų ir vadovų kilo ginčas dėl neišmokamų priedų, atostogų premijų bei prastovų. Liepą ginčas buvo perkeltas į Darbo ginčų komisiją. Prognozuodama nuostolingus 2018 metus „Achema“ nuo birželio buvo laikinai sustabdžiusi kolektyvinėje sutartyje su darbuotojais numatytas papildomas išmokas prie atlyginimo. Po derybų su darbuotojų atstovais buvo grįžta prie įprastos premijų mokėjimo tvarkos.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija