Pereiti prie turinio

Šalys netenka trilijonų dolerių dėl neišsilavinusių moterų

Dalintis:

Remiantis Pasaulio banko ataskaita, šalys netenka vidutiniškai 15-30 trilijonų dolerių pajamų iš moterų darbo ir praranda galimybę pagerinti darbo našumą. Tokia situacija yra dėl vis dar egzistuojančių mergaičių švietimo kliūčių.

Tyrimo duomenimis, moterys, turinčios vidurinį išsilavinimą, uždirba dvigubai daugiau negu neturinčios jokio išsilavinimo. Apie 89 proc. mergaičių visame pasaulyje turi pradinį išsilavinimą, 77 proc. turi nebaigtą vidurinį (9 metus trunkantį) išsilavinimą. Šalyse, kur vyrauja mažos pajamos, šie skaičiai atitinkamai yra 75% ir 30%. Vadinasi, net 23 proc. pasaulio moterų nėra baigusios vidurinės mokyklos kurso. Tyrimas taip pat atskleidžia, jog pradinio išsilavinimo nepakanka siekiant pilnavertiškai integruotis darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime.

Pasaulio bankas atliko įvairių šalių moterų gyvenimo tyrimą pagal šešis aspektus ir nustatė, kad galimybė mergaitėms įgyti išsilavinimą padėtų pasauliui išspręsti tokius svarbius klausimus, kaip gyventojų perteklius,  vaikų badas ir mirtingumas, per anksti sudaromos santuokos (iki 18 metų) ir smurto šeimoje paplitimas, šeimos sveikata, mityba ir gerovė, reikiamų paslaugų pasiekiamumas.

Šaltinis: worldbank.org