Pereiti prie turinio

S. Samoškienė: siekiu, kad socialinis dialogas atneštų dar geresnių rezultatų ir bendrovei, ir darbuotojams

Dalintis:

Netrukus bus metai, kaip buvau išrinkta naująja Naftininkų profesinės sąjungos pirmininke. Kad tai daug jėgų, laiko reikalaujanti veikla suvokiau jau būdama profesinės sąjungos Tarybos nare ir iš arti stebėdama savo pirmtakų darbą.

Tapusi pirmininke supratau, kad būti darbuotojų atstove tokioje modernioje ir didelėje įmonėje, kaip AB „ORLEN Lietuva“, yra itin atsakingas ir tikrai nelengvas, tačiau prasmingas darbas.

Todėl pirmiausia noriu padėkoti buvusiai pirmininkei Virginijai Vilimienei už didžiulį įdirbį ne tik į tai, kad Naftininkų profesinė sąjunga būtų įkurta, bet ir į jos sėkmingą ilgametę, net 29 metus besitęsiančią, veiklą.

Mūsų profesinė sąjunga buvo bene pirmoji Lietuvoje, kuri, vos atgavus nepriklausomybę, ėmė semtis gerosios praktikos iš pažangių vakarietiškų, ypač Skandinavijos šalių, profesinių sąjungų ir ne tik daug iš jų išmoko, bet gautas žinias sėkmingai pritaikė ir savo veikloje.

Naftininkų profesinė sąjunga žengia naują žingsnį suprasdama, kokia didelė yra kolektyvinių derybų ir socialinio dialogo svarba, o taip pat komandinis darbas ir solidarumas. Nes praktika parodė, jog tik būdami vieningi esame stiprūs ir galime tinkamai apginti savo teises ir interesus. 

Šiandien tęsiame pradėtus darbus, o taip pat ieškome naujų būdų, kaip sėkmingai bendradarbiauti su įmonės administracija ir socialiniais partneriais.

Siekiu, kad šis dialogas padėtų pasiekti dar efektyvesnių rezultatų pačiai bendrovei, o tuo pačiu pagerintų darbuotojų padėtį.

Tačiau puikiai suvokiu, kad be darnaus ir kūrybingo kolektyvo pati viena tinkamai atstovauti šimtams darbuotojų neįstengčiau. Todėl džiaugiuosi Naftininkų profesinės sąjungos taryba: tai ypatingi žmonės, neskaičiuojantys savo laiko, nuoširdžiai dirbantys ir atkakliai rodantys norą siekti geriausių rezultatų.

Taip pat suprantu, kad mūsų nebūtų ir be lojalių profesinės sąjungos narių. Būtent jų palaikymas padėjo su bendrovės administracija rasti bendrus sąlyčio taškus derantis dėl naujos AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinės sutarties.

Matau, kaip svarbu yra „gyvai“ šnekėtis su darbuotojais, kartu su jais aptarti aktualius poreikius, esamas problemas ir iššūkius bei ieškoti sprendimo būdų. Todėl pastarosiomis dienomis aktyviai organizuoju susirinkimus nariams, susitinku su darbuotojais įmonės cechuose.

Šių susitikimų metu aiškėja, jog artimiausias uždavinys, kuris laukia – tai atlyginimų didinimas bendrovės darbuotojams. Esame pasiryžę padaryti viską, ką galime, kad derybose su administracija būtų pasiektas optimaliausias variantas dėl darbo užmokesčio, tenkinantis tiek darbuotojus, tiek darbdavį.

 

Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Sonata Samoškienė