Pereiti prie turinio

Jau po metų įsigalios TDO Konvencija dėl smurto ir priekabiavimo darbe

Dalintis:

Ar įmanoma užtikrinti tokią darbo pasaulio ateitį, kurioje nebūtų smurto ir priekabiavimo? Profesinės sąjungos mano, kad įmanoma, jeigu tik būtų sukurti tinkami teisiniai instrumentai.

Todėl viso pasaulio profesinės sąjungos reikalauja ratifikuoti privalomus tarptautinius standartus, kad būtų nutrauktas smurtas ir priekabiavimas darbo pasaulyje, įskaitant smurtą bei priekabiavimą dėl lyties.  

Fidžis tapo antrąja šalimi, ratifikavusia 2019 m. Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) Konvenciją dėl smurto ir priekabiavimo darbo pasaulyje panaikinimo (Nr. 190) po to, kai šių metų birželio 12 d. tai padarė Urugvajus.

Taigi, paskelbus šį antrąjį ratifikavimo dokumentą, Konvencija įsigalios po metų, 2021 m. birželio 25 d.

Primename, kad 2019 m. Birželio 21 d. Tarptautinė darbo konferencija, 439 nariams balsavus už, 7 – prieš ir 30 susilaikius, priėmė Konvenciją nr. 190 ir Rekomendaciją nr. 206 dėl smurto bei priekabiavimo darbo pasaulyje.

Šios iniciatyvos sėkmę lėmė aktyvių moterų, profesinių sąjungų lyderių, nenuilstančios pastangos siekiant kovoti su smurtu dėl lyties darbo pasaulyje. Kampanija buvo pradėta dar 2015 metais, padedant TDO.

Pasaulinė viešųjų paslaugų profesinė sąjunga (PSI) sveikina aiškų viešojo sektoriaus įtraukimą į Konvencijoje ir Rekomendacijoje numatytą apsaugą bei viešojo sektoriaus darbuotojų ir darbdavių įtraukimą į šių instrumentų įgyvendinimo mechanizmus.  

„COVID-19 pandemija parodė, kad, smurtas ir priekabiavimas yra skaudi realybė ir sistemingai vyksta darbo pasaulyje, įskaitant ir smurtą dėl lyties. Dabar labiau nei bet kada būtina skubiai ratifikuoti ir priimti naujus pasaulinius teisės aktus, kuriais būtų nutrauktas smurtas bei priekabiavimas darbe ir įgyvendinti Konvenciją nr. 190″, –  pažymima PSI pranešime.

Parengta pagal PSI informaciją