Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos: verslas atsigavo – būtina didinti darbuotojų atlyginimus

Dalintis:

Neseniai žurnalo „Forbes” paskelbtas pasaulio turtingiausiųjų sąrašas rodo, kad Europoje yra daugiau nei 400 milijardieriai. Ši statistika primena, kad nuo 1980 metų nelygybė nuolat augo ir kad skirtumas tarp daugiausiai apmokamų ir mažiausias pajamas gaunančių darbuotojų vis didėja.

„Kol dalis žmonijos valdo neįsivaizduojamus turtus, Europoje daugiau nei 30 milijonų darbuotojų dėl itin mažo darbo užmokesčio nuolat skursta ar gyvena už atlyginimą, kuris jau eilę metų nebuvo padidintas. Tuo tarpu verslo pelnas jau seniai pasiekė prieškrizinį lygį ir jis nuolat auga“, – sakoma Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) pranešime, kuris skelbiamas 2017 m. kampanijos „Europai reikia didesnių atlyginimų“  („Europe Needs a Pay Rise“) Facebook profilyje

Lietuva ne išimtis – tik nedidelė dalis dirbančiųjų mūsų šalyje gauna orius atlyginimus. Todėl profesinės sąjungos balandžio 28 d., penktadienį, 12 val. prie vyriausybės organizuoja akciją „Reikalaujame atlyginimų didinimo, sveikų ir saugių darbo vietų“! Prieš mitingą, 11 val., bus piketuojama prie darbdavių interesams atstovaujančių organizacijų. Tokiu būdu Lietuvos profesinės sąjungos solidarizuojasi su minėta ETUC iniciatyva „Europe Needs a Pay Rise“. 

Taip pat šios akcijos metu bus paminėta Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena, atkreipiant dėmesį ir į darbo vietų saugumą bei didelį žūstančių ir sunkiai susižalojančių darbo vietose skaičių. 

Akcijos išvakarėse, balandžio 26 d., 11 val., „BNS“ spaudos konferencijų salėje (Saltoniškių g. 9, prekybos centro „Panorama“ Verslo centro 3-iame aukšte), bus surengta spaudos konferencija, kuriuoje dalyvaus Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas, „Solidarumo“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas.

 

Parengta pagal epsu.org, payrise.eu ir lpsk.lt informaciją