Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos vėl rengiasi piketui prie LR Seimo

Dalintis:

Birželio 8 dieną, 8.15 val. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) rengia piketą šalia Seimo, kuriame Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pradės iš naujo nagrinėti Darbo kodekso projektą.

Pasak LPSK atstovų, šiuo piketu siekiama, kad būtų ištaisytos klaidos, kurias padarė Seimas svarstymų metu, ir panaikintos nenustatytos apimties darbo sutartys bei numatyta, kad kolektyvinė sutartis galioja profesinės sąjungos nariams, o šalims sutarus gali būti išplėsta ir visiems darbuotojams.

Taip pat raginama apsispręsti dėl kitų aspektų, kurių keitimas neturės jokios reikšmės investicijų pritraukimui į Lietuvą, tačiau turės neigiamą poveikį tiek darbuotojams, tiek darbuotojų atstovams: įpareigojimas vengti interesų konflikto (tai trukdys darbuotojui dirbti pas kelis darbdavius vienu metu); galimybė sudaryti terminuotas sutartis su pedagoginiais darbuotojais; darbo tarybų privalomas steigimas; informavimo ir konsultavimo perdavimas darbo taryboms; galimybė priimti į darbą kitus darbuotojus streiko metu, kt.

Primename, kad birželio 16 d., 11 val., šalia LR Seimo įvyks protesto akcija „Čia gyvensim ir dar balsuosim”. Atlyginimų didinimas, tinkamos darbuotojų socialinės garantijos bei teisė streikuoti – tai vieni pagrindinių profesinių sąjungų tikslų, kurie bus dar kartą iškelti šioje protesto akcijoje.

 

Parengta pagal www.lpsk.lt informaciją