Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos sveikina pasibaigusias derybas dėl darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros standartų

Dalintis:

Sausio 24 dieną, po kelis mėnesius trukusių trišalių derybų, Europos Sąjungos (ES) teisės aktų leidėjai pagaliau rado bendrą sprendimą ir pasirašė susitarimą dėl Direktyvos dėl darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros.

Tai reiškia, kad nuo šiol atsiras daugiau ir geresnių teisių dirbantiems tėvams ir globėjams, įvedant teisę į tėvystės atostogas ir globėjų atostogas ES lygiu, gerinant dabartinę tėvystės atostogų sistemą ir suteikiant teisę prašyti lanksčių darbo sąlygų darbo vietose.

Susitarime nustatomas minimalus 10 dienų tėvystės atostogų, apmokamų kaip ligos išmoka, standartas. Be to, numatoma, jog 2 mėnesių vaiko priežiūros atostogos turės būti kompensuojamos. Taip pat numatyta sąlyga dėl 5 dienų papildomų atostogų per metus kiekvienam dirbančiam globėjui ir galimybė tėvams bei globėjams prašyti koreguoti jų darbo sąlygas, įskaitant nuotolinį darbą ir lankstų tvarkaraštį.

Tačiau Europos visuomeninių paslaugų profesinė sąjunga (EPSU) apgailestauja, kad valstybės narės nesutiko dėl aukštesnių standartų, kuriuos Direktyvos projektui pasiūlė Europos Komisija ir Europos Parlamentas.

„Nepaisant to, EPSU palankiai vertina šį susitarimą, kuris yra žingsnis pozityvia kryptimi: lyčių lygybės ir socialinės Europos link, skatinant palankesnį vaikų priežiūros pareigų pasidalijimą tarp moterų ir vyrų ir įgyvendinant Europos socialinių teisių ramsčio nuostatas“, – sakoma EPSU pareiškime.

 

Parengta pagal epsu.org informaciją