Pereiti prie turinio

Prie Vyriausybės rūmų vėl protestuoja studentai, prie jų jungiasi profesinės sąjungos

Dalintis:

Šiandien, birželio 27 d., 12 val., Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės rūmų atnaujintas piketas prieš naująjį Darbo kodeksą (DK).  

Protestuojantys studentai sugrįžę į V. Kudirkos aikštę ir vėl pasistatę palapines, sako kalbas kritikuodami naująjį DK ir teigia neketiną trauktis nuo Vyriausybės rūmų. Prie  studentų prisijungė ir Lietuvos profsąjungų remiamas socialinis judėjimas „Gyvenimas per brangus“, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“, kitų profesinių sąjungų ir visuomeninių organizacijų atstovai, šalia studentų palapinių pasistatę saviškes ir ketinantys palaikyti protestuojantį jaunimą bei nesitraukti tol, kol bus priimtas LR Prezidentės sprendimas vetuoti ar ne naująjį DK.

Su protestuotojais vienijasi ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija. Ryt, antradienį, ketina atvykti ir delegacija iš Naftininkų profesinės sąjungos.  

Tiesa, Vyriausybės rūmų prieigos šį kartą, dar neprasidėjus protesto akcijai, buvo aptvertos „Stop“ juosta, taip atsiribojant nuo taikių protesto akcijos dalyvių, pasitelktos ir nemažos policijos pajėgos.

Susirinkę studentai tikino, kad net ir per šventinį savaitgalį ruošė „namų darbus“ bei parengė kreipimąsi į Vyriausybę, kuriame raginama paviešinti naująją Darbo kodekso redakciją, kuri kol kas viešai nėra skelbiama, bei atšaukti visus šio Seime priimto įstatymo straipsnius, bloginančius darbuotojų padėtį.

Lietuvos profesinių sąjungų „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknys perskaitė profesinių sąjungų kreipimąsi LR Prezidentei su prašymu vetuoti Seime priimtą Darbo kodeksą.

Protesto akcijos metu pasisakyti turėjo progą ir kiti įvairių organizacijų atstovai bei paprasti piliečiai, darbuotojai. Susirinkusieji aidint būgnams skandavo: „Darbo kodeksas – verslo nupirktas“, „Darbo kodeksas – ne mūsų valia“, „Premjere, ateik!“.

Su protestuotojais susitikti pasiryžo Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, tiesa, pradžioje pakvietęs atvykti į Vyriausybės priimamąjį ir anot, jo „normaliai pasikalbėti“, tačiau susirinkusieji pakvietė kanclerį patį išdrįsti žengti šiapus „barikados“. Vyko trumpa diskusija su protestuotojais, kurios metu kancleris prašė paaiškinti, kas netenkina naujajame Darbo kodekse bei tikino, kad toks įstatymas esą buvo priimtas vardan dirbančiųjų ir Lietuvos žmonių gerovės. Protesto akcijos dalyviai savo ruožtu teigė, jog naujasis DK tik dar labiau padidins emigraciją ir pablogins dirbančiųjų padėtį, sumažins jų socialines ir profesines garantijas, toks įstatymas dar nėra pritaikytas Lietuvos darbdavių ir dirbančiųjų mentalitetui. Protestuotojai kancleriui įteikė rašytinį jų netenkinančių nuostatų sąrašą.

Primename, kad Seimas naująjį Darbo kodeksą priėmė praėjusios savaitės pradžioje po pusę metų trukusių svarstymų. Įsigalioti jis turėtų nuo 2017 metų pradžios.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija