Pereiti prie turinio

Prie Vyriausybės protestuojančius prieš naująjį Darbo kodeksą palaiko tarptautinės organizacijos

Dalintis:

Birželio 30 d. Lietuvos profesinės sąjungos ir jaunimo organizacijų atstovai, Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų protestuojantys prieš naująjį Darbo kodeksą gavo 8 milijonus visuomeninių paslaugų darbuotojų vienijančios EPSU (Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos) palaikymo laišką.  

Jame sakoma:

„Mieli kolegos,

Mes solidarizuojamės su visomis Lietuvos profesinėmis sąjungomis, kurios protestuoja prieš naująjį Darbo kodeksą. 

Sekame pokyčius Lietuvoje nuo praėjusių metų rudens, kai profesinės sąjungos pradėjo savo pirmąsias protesto akcijas.

Akivaizdu, kad pagrindiniai Darbo kodekso pakeitimai sudarys lankstesnes sąlygas darbdaviams ir tik keletas iš nuostatų bus naudingos darbuotojams: įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui darbdaviams bus lengviau ir pigiau atleisti darbuotojus, bus mažiau kontroliuojamas laikinojo darbo sutarčių ir darbo laiko apskaitos reguliavimas, kt. Todėl nenuostabu, jog pagrindinis profesinių sąjungų šūkis protestų metu buvo: „Baudžiavai darbe – ne”. Lietuvos jaunimo organizacijos taip pat aktyviai rėmė kampaniją prieš naująjį Darbo kodeksą, nes jie, kaip jauni darbuotojai, taip pat pajustų pablogėjusių darbo sąlygų įtaką. 

Pernai rašėme protesto laiškus LR Prezidentei, Ministrui Pirmininkui ir Seimo Pirmininkei. Juose teigėme, kad darbo rinkos reformos, rengiamos Lietuvoje, yra panašaus pobūdžio, kokios buvo siūlomos garsiojo Trejeto („Troikos“) krizės Graikijoje atveju. 

Faktai rodo, kad tokios reformos pažeidžia pagrindines darbuotojų ir profesinių sąjungų teises, be to, kol kas nėra įrodymų, kad tokie darbo teisės pakeitimai prisidės prie šalies ekonomikos gerėjimo, priešingai nei teigia Vyriausybė. 

Mes tikimės, kad Jūsų nepertraukiama protesto akcija Kudirkos aikštėje sulauks gausaus palaikymo, o LR Prezidentė apsispręs vetuoti naująjį Darbo kodeksą.

Solidariai,

Jan Willem Goudriaan

EPSU generalinis sekretorius“

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija