Pereiti prie turinio

Prezidentas G. Nausėda padėkojo AB „Litgrid” darbuotojams už gerai valdomą situaciją sudėtingu laikotarpiu

Dalintis:

Nuotraukoje: akimirka iš susitikimo

Šiandien, balandžio 3 dieną, nuotoliniu būdu įvyko AB “Litgrid” generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, AB „Amber Grid“ generalinio direktoriaus Nemuno Bikniaus susitikimas su LR Prezidentu Gitanu Nausėda ir Energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu. Jame buvo aptarta dabartinė situacija energetikos sektoriuje dėl COVID-19 viruso, galimos rizikos, lūkesčiai ir įžvalgos.

Pasak Prezidento, šiuo sudėtingu metu ne tik svarbu užtikrinti, kad elektros tiekimas žmonėms būtų maksimaliai sklandus, bet ir užtikrinti strateginių objektų fizinę saugą, pasirūpinti ir apsauga nuo kibernetinių atakų Lietuvai siekiant įgyvendinti kritinės svarbos elektros tinklų sinchronizavimo su Europa projektą.

“Patikinau Prezidentą ir visą jo komandą, kad AB „Litgrid“ profesionalai dirba susitelkę ties šiuo tikslu. Tuo pačiu noriu pastebėti, kad visos mūsų pastangos tinklo priežiūrai, atnaujinimui, trasų valymui, linijų apžiūrai, valdymo tobulinimui dabar  laikys egzaminą. Aš tikiu, kad atlaikysim. Tik turim ruoštis ir priimti apgalvotus sprendimus, tinkamai atlikti darbus, kurie šiuo metu vyksta.”, – įsitikinęs AB “Litgrid” vadovas D. Virbickas  

Anot jo, Prezidentas G. Nausėda taip pat atkreipė visų įmonių vadovų dėmesį, kad šiuo metu būtų ypač atidžiai planuojami ir vertinami visi planiniai atjungimai – jie negali trikdyti žmonių, nes visa šalis gyvena įtampoje, ir energijos tiekimas yra vienas iš absoliučiai būtinų dalykų, kuris turi vykti nenutrūkstamai.

“Tai ženklas mums, kad siekdami sklandžiai vykdyti sinchronizacijos darbus, turime būti ypač atidūs visos Lietuvos visuomenės poreikiams.” ,- atkreipia dėmesį D. Virbickas.

Taip pat susitikime buvo kalbėta ir apie šiuo metu rinkoje nusistovėjusias istoriškai žemiausias elektros ir dujų kainas. Prezidentas pabrėžė, kad ši tendencija turi atsispindėti ir žmonių bei įmonių sąskaitose. Energetikos ministerijos atstovai patikino, kad dar šiemet sieks peržiūrėti kainas ir  sąskaitos už elektrą bus mažesnės.

“Galbūt tai mums, kaip bendrovei, tiesioginės naudos neatneš, bet džiaugiuosi, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl mūsų visų, kaip elektros vartotojų.” ,- pažymi AB “Litgrid” vadovas.

“Na ir pabaigai noriu perduoti nuoširdų Prezidento “ačiū” “Litgrid” komandai už laiku suorganizuotą pasiruošimą dirbti įtemptomis karantino sąlygomis ir gerai valdomą situaciją. Tad su džiaugsmu dalinuosi šia padėka su visais. Būkime sveiki, saugokim vieni kitus, veikime susitelkę ir darniai.”, – penktadienio popietę rašė D. Virbickas kreipimęsi į AB “Litgrid” darbuotojus.

Parengta pagal 2020 m. balandžio 3 dienos AB „Litgrid” vadovo Daivio Virbicko kreipimąsi į bendrovės darbuotojus