Pereiti prie turinio

Prancūzijoje streikuoja tūkstančiai degalinių ir atominių elektrinių darbuotojų

Dalintis:

Prancūzijoje tęsiasi daugiatūkstantiniai streikai prieš Vyriausybės numatytas Darbo kodekso reformas. Prie protestuojančių prisijungė ir darbuotojai iš visų 8 šalies naftos perdirbimo įmonių bei 16 Prancūzijos 19 atominių elektrinių. Dėl to maždaug 20 procentų šalies degalinių nebeturi arba tuoj pritrūks kuro. Prancūzijos naftos pramonės federacija patvirtino, kad maždaug trečdalis iš 12 tūkst. šalies degalinių kuras senka, todėl Prancūzija pirmą kartą nuo 2010 m. mobilizavo savo avarinio kuro atsargas, tačiau pareigūnai ir profesinių sąjungų atstovai teigia, kad dėl to rizika šalies ekonomikai negresia.

Protestai prasidėjo po to, kai Prancūzijos vyriausybė inicijavo šalies darbo teisės reformas siekdama sumažinti nedarbo lygį iki 2017 m. rinkimų. Tačiau specialistai tiegia, kad šios reformos tik pablogins daugumos darbuotojų situaciją, o naudingi bus tik verslo atstovams.

Belgijoje taip pat vyksta masinės protesto akcijos prieš darbo teisės reformas.

Primename, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) organizuoja protesto akciją „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“, kuri vyks birželio 16 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Nepriklausomybės aikštėje šalia Seimo. Akcijos metu profesinių sąjungų atstovai pasisakys prieš Darbo kodekso projekto priėmimą bei įstatymų liberalizavimą.

 

Straipsnyje panaudota www.france24.com ir lrt.lt informacija