Pereiti prie turinio

Prahoje diskutuota apie skatimeninių pokyčių įtaką socialiniam dialogui

Dalintis:

Balandžio 23 d. Prahoje įvyko seminaras „Skaitmeninė transformacija – iššūkiai ir galimybės
socialiniams partneriams bei socialiniam dialogui”.
Susitikime dalyvavo darbuotojų ir darbdavių atstovai iš įvairių Europos šalių. Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijai seminare atstovavo Federacijos pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Šio seminaro tikslas – suburti projektų vykdytojus ir Norvegijos partnerius aptarti, kokias galimybes ir iššūkius jų organizacijoms ir pačiam socialiniam dialogui suteikia perėjimas prie skaitmeninių technologijų.

Renginyje pranešimus skaitė darbavių organizacijų, profesinių sąjungų, mokslinių tyrimų institucijų, Norvegijos fondų atstovai.

Seminare pažymėta, kad perėjimas prie skaitmeninių technologijų daro didelį poveikį darbo pasauliui, įgūdžių reikalavimams ir darbo sąlygoms, tuo pat metu ir socialinių partnerių bendradarbiavimui, socialiniam dialogui.

Socialiniams partneriams naujos technologijos gali suteikti naujų galimybių: jos padeda užmegzti ryšį su savo nariais, teikti konsultacijas, spręsti narystės mažėjimo problemą. Tačiau tuo pačiu naujovės kelia įvairių iššūkių, pavyzdžiui, atsiranda skaitmeninių įgūdžių poreikis bei taisyklių, užtikrinančių tinkamas darbo sąlygas ir duomenų apsaugą, būtinybė.