Pereiti prie turinio

Po ilgų derybų pasirašyta AB „ESO” kolektyvinė sutartis

Dalintis:

Sausio 9 dieną, po ilgų derybų, prasidėjusių dar pernai balandį, pasirašyta AB „Energijos skirstymo operatorius” kolektyvinė sutartis, kuri galios dvejus metus visiems bendrovės darbuotojams. 
Beje, sutartyje numatytos ir papildomos naudos profesinės sąjungos nariams bei parama profesinių sąjungų veiklai. 

Darbuotojams numatytas didesnis apmokėjimas, palyginus su nustatytu Darbo kodekse, už viršvalandinį darbą, darbą naktį, iškvietimą dirbti poilsio ir švenčių dienomis, taip pat pasyvaus budėjimo atveju ir už pirmas ligos dienas. 
Tai tik dalis papildomų naudų, numatytų darbuotojams.
Taip pat buvo išrinkta profesinių sąjungų atstovybės pirmininkė. Ja tapo Kauno regiono energetinių įmonių jungtinės darbininkų profsąjungos lyderė Dalia Jakutavičė.
Pasak D. Jakutavičės, darbdavys įsipareigojo su profesinių sąjungų atstovybe derinti pagrindines septynias vidaus tvarkas. Be to, profesinių sąjungų atstovybės pirmininkas galės inicijuoti konsultavimosi ir informavimo procedūrą, kt. 
AB „Energijos skirstymo operatorius“, kurį valdo valstybės kapitalo „Lietuvos energija“, skirsto elektrą ir dujas bei prižiūri skirstomuosius tinklus, kad jie būtų patikimi ir efektyvūs, rūpinasi tinklų gedimų šalinimu ir naujų klientų prijungimu.
ESO aptarnauja 1,6 mln. klientų visoje Lietuvoje, bendrovėje dirba 2400 darbuotojų.