Pereiti prie turinio

Panevėžyje įvyko LPPSF jaunimo konferencija

Dalintis:

Lapkričio 29 dieną, Panevėžyje, vyko Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) jaunimo konferencija.

Joje dalyvavo jaunimo atstovai iš Naftininkų, Achemos darbuotojų, AB „Panevėžio energija“ darbuotojų, UAB „Šiaulių energijos statyba“  profesinių sąjungų. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė LPPSF pirmininkas Juozas Neverauskas.

Renginio pradžioje jaunimiečiai susipažįno su AB „Panevėžio energija“ veikla: apie bendrovės pasiekimus ir perspektyvas pasakojojo įmonės atstovė spaudai Daiva Paulauskienė, vėliau dalyviai apsilankė Panevėžio termofikacinėje elektrinėje.

Popiet  vyko susitikimas su Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atstovėmis, kurios papasakojo apie darbe patiriamo streso poveikį sveikatai ir kaip jo išvengti bei apžvelgė darbo ginčų komisijų veiklą. Pažymėtina, kad stresas yra viena iš didžiausių sveikatos ir saugos problemų, su kuriomis susiduriama Europoje – net kas ketvirtas darbuotojas darbe patiria stresą ir dėl to kylančias sveikatos problemas.

O LPPSF Jaunimo sektoriaus pirmininkė Jolita Šukytė supažindino konferencijos dalyvius su Federacijos veikla, jaunų darbuotojų atstovavimo aktualijomis ir iššūkiais.

Pasak jos, pagrindiniai darbo rinkos pokyčiai yra susiję su skaitmeninimu ir robotizacija – prognozuojama, kad dėl to esamų darbo vietų Europoje sumažės 54%. Nerimaujama ir dėl mobilių, laisvai samdomų darbuotojų („freelancerių“), savarankiškai dirbančių, nuotolinių darbuotojų teisių ir garantijų, laisvo ir bevizio darbuotojų judėjimo, kt.

Taip pat vyko komandinės dirbtuvės „Profesinių sąjungų iššūkiai suskaitmenintame pasaulyje“, kurių metu jaunimiečiai ieškojo sprendimų, kaip profesinės sąjungos galėtų padėti spręsti minėtas jaunų darbuotojų problemas, kaip į profesines sąjungas suburti dar daugiau aktyvaus jaunimo.

Diena baigėsi ekskursija meninio stiklo gaminių studijoje „Glasremis“, kurioje dalyviai susipažino su stiklo gaminių procesu ir turėjo galimybę patys išbandyti šį amatą.

Nuoširdžiai dėkojame Jaunimo sektoriaus pirmininkei Jolitai Šukytei už turiningą renginį ir iniciatyvą buriant profesinių sąjungų jaunimą!

 

Renginio nuotraukų galerija